Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 22 grudnia 2020 r., sygn. II SA/Ol 813/20

Budowlane prawo

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Tadeusz Lipiński (spr.) Sędziowie sędzia WSA Adam Matuszak sędzia WSA Bogusław Jażdżyk po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 22 grudnia 2020 r. sprawy ze skargi Spółki A na decyzję Wojewody z dnia "[...]", nr "[...]" w przedmiocie sprzeciwu w sprawie zamiaru wykonania robót budowlanych oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z "[...]" Starosta, na podstawie art. 30 ust. 6 pkt 1 ustawy z 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (tekst jednolity obowiązujący na dzień wydania decyzji Dz. U. 2019 r. poz. 1186 ze zm., dalej jako: P.b.) wniósł sprzeciw w sprawie zamiaru wykonania robót budowlanych polegających na budowie namiotu przenośnego na dz. nr "[...]", przy ul. A w A.

W uzasadnieniu wskazano, że zamiarem inwestora była budowa tymczasowego obiektu budowlanego w postaci namiotu o powierzchni 130 metrów kw. Ze zgłoszenia wynika, że obiekt jest powiązany trwale z gruntem za pomocą kotew, którego budowa wykracza poza zakres zawarty w art. 29 ust. 1 pkt 12 P.b. i wymaga uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę.

Od decyzji tej odwołała się Spółka A (dalej jako: inwestor, skarżąca ) zarzucając naruszenie:

1/ przepisów postępowania mających istotny wpływ na treść wydanego rozstrzygnięcia tj.:

- art. 7, 77 i 80 k.p.a., poprzez zaniechanie podjęcia czynności niezbędnych do dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego sprawy, w tym zaniechanie zebrania materiału dowodowego dotyczącego czasu, przez który ma być posadowiona hala namiotowa, jak również jej parametrów technicznych, w tym masy i stabilności konstrukcji pod kątem konieczności jej trwałego przytwierdzenia do gruntu, co doprowadziło do całkowicie dowolnych i bezpodstawnych wniosków, że przewidziane do ustawienia przeszycie namiotowe jest trwale związane z gruntem i wymaga uzyskania pozwolenia na budowę;

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00