Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 4 grudnia 2020 r., sygn. II SA/Łd 233/20

Ochrona zwierząt

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział II w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Sławomir Wojciechowski Sędziowie Sędzia WSA Robert Adamczewski Sędzia WSA Magdalena Sieniuć (spr.) po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 4 grudnia 2020 r. sprawy ze skargi A z siedzibą w B. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ł. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie odmowy czasowego odebrania zwierzęcia uchyla zaskarżoną decyzję. dc

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] r., nr [...], Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Ł., na podstawie art. 138 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jedn. Dz. U. z 2018 r., poz. 2096 ze zm.), dalej jako: "k.p.a.", i art. 4 pkt 2 i pkt 11, art. 5, art. 6 ust. 2 oraz art. 7 ust. 3 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (tekst jedn. Dz. U. z 2019 r. poz. 122 ze zm.), dalej jako: "u.o.z.", uchyliło w całości decyzję Prezydenta Miasta Ł. z dnia [...] r., nr [...] w sprawie czasowego odebrania zwierzęcia i odmówiło czasowego odebrania K.P. psa rasy wyżeł, maści brązowo-białej nakrapianej, w wieku lat 2, o imieniu A.

Z akt sprawy wynika, że ww. decyzją z dnia [...] r. Prezydent Miasta Ł. orzekł o czasowym odebraniu K.P. psa rasy wyżeł, maści brązowo-białej nakrapianej, w wieku lat 2 o imieniu A i przekazał odebranego psa pod opiekę A z siedzibą w B. Jako podstawę prawną rozstrzygnięcia organ przywołał przepis art. 7 ust. 1c i ust. 3 w zw. z art. 4 pkt 11 i art. 9 ust. 1 u.o.z. oraz art. 104 i art. 107 k.p.a.

W odwołaniu od powyższej decyzji K.P., obszernie motywując swoje stanowisko w sprawie, wskazał na naruszenie przepisów postępowania, tj. art. 7a i art. 7 w zw. z art. 77 § 1 oraz art. 80 k.p.a., poprzez brak wyczerpującego i rzetelnego zbadania zgromadzonego materiału dowodowego, czego konsekwencją było błędne ustalenia faktyczne polegające na przyjęciu, że w dacie odebrania psa, ten znajdował się w stanie zdrowia, który zagrażał jego życiu i zdrowiu lub w warunkach bytowych, które zagrażały jego życiu lub zdrowiu. W tej sytuacji odwołujący się wniósł o uchylenie zaskarżonej decyzji organu I instancji i umorzenie postępowania administracyjnego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00