Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 29 grudnia 2020 r., sygn. II SAB/Lu 64/20

Dostęp do informacji publicznej

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Marta Laskowska-Pietrzak (sprawozdawca), Sędziowie Sędzia NSA Grażyna Pawlos-Janusz, Asesor WSA Jerzy Parchomiuk, po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 29 grudnia 2020 r. sprawy ze skargi M. P. na bezczynność Dyrektora Aresztu Śledczego w przedmiocie udostępnienia informacji publicznej I. zobowiązuje Dyrektora Aresztu Śledczego do załatwienia punktu 3.. wniosku M. P. z dnia [...] r. o udostępnienie informacji publicznej, w terminie 14 dni od daty doręczenia odpisu prawomocnego wyroku; II. stwierdza, że bezczynność Dyrektora Aresztu Śledczego w załatwieniu punktu 3. wniosku M. P. wskazanego w punkcie I. wyroku, nie miała miejsca z rażącym naruszeniem prawa; III. umarza postępowanie w pozostałej części. IV. zasądza od Dyrektora Aresztu Śledczego na rzecz M. P. kwotę 100 (sto) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

We wniosku z dnia [...] maja 2020 r. (data wpływu do organu: [...] maja 2020 r.) M. P. (dalej także jako "wnioskodawca" lub "skarżący") - powołując art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1429 ze zm., aktualny t.j.: Dz. U. z 2020 r. poz. 2176, dalej jako "u.d.i.p.") jako podstawę prawną swojego żądania - zwrócił się do Dyrektora Aresztu Śledczego w L. (dalej także jako "organ" lub "Dyrektor") o udostępnienie informacji publicznej w zakresie wskazania, czy:

1. na terenie Aresztu Śledczego w L. znajduje się cela mieszkalna,

w której oprócz drzwi, w wejściu do celi zamontowano kratę koszową (dystansującą) a także całodobowo można monitorować zachowanie osadzonego przez wewnętrzny system urządzeń rejestrujących obraz lub dźwięk?

2. na terenie Aresztu Śledczego w L. jest stanowisko ochronne, na którym funkcjonariusz Służby Więziennej całodobowo kontroluje zachowanie osadzonego, pełniąc dozór przy otwartych drzwiach celi mieszkalnej i zamkniętej kracie koszowej (dystansującej) uniemożliwiającej osadzonemu samodzielne opuszczenie celi?

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00