Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 20 listopada 2020 r., sygn. VI SA/Wa 1574/19

Inne

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Dorota Dziedzic-Chojnacka Sędziowie Sędzia WSA Agnieszka Łąpieś-Rosińska (spr.) Sędzia WSA Grażyna Śliwińska po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 20 listopada 2020 r. sprawy ze skargi Przedsiębiorstwa P. sp. z o.o. z siedzibą w [...] na decyzję Głównego Inspektora Farmaceutycznego z dnia [...] maja 2019 r. nr [...] w przedmiocie cofnięcia zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej 1. uchyla zaskarżoną decyzję; 2. zasądza od Głównego Inspektora Farmaceutycznego na rzecz Przedsiębiorstwa P. sp. z o.o. z siedzibą w [...] kwotę 1497 (tysiąc czterysta dziewięćdziesiąt siedem) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Pismem z dnia 30 maja 2016 r. [...] Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w [...] wszczął postępowanie w sprawie cofnięcia Przedsiębiorstwu Produkcyjno-Usługowo-Handlowemu "[...]" sp. z o.o. z siedzibą w [...] zezwolenia Nr [...] udzielonego przez [...] Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w dniu 16 czerwca 2009 r. na prowadzenie apteki ogólnodostępnej o nazwie "S." ([...])[...], gmina [...][...] w zw. z podejrzeniem, że spółka przestał spełniać warunki określone przepisami prawa, wymagane do wykonywania działalności gospodarczej określonej w przedmiotowym zezwoleniu (utrata rękojmi należytego prowadzenia apteki).

Wszczęcie ww. postępowania administracyjnego przez organ I instancji nastąpiło wskutek kontroli planowej przeprowadzonej od 21 stycznia 2016 r. do 4 lutego 2016 r. w aptece ogólnodostępnej o nazwie "S." w [...].

Z kontroli planowej sporządzono protokół [...], który wykazał szereg nieprawidłowości opisanych w pkt XXI protokołu tj. krytyczne oraz ważne.

Do nieprawidłowości krytycznych zaliczono:

1.Zakup produktów leczniczych bez przyjmowania i wprowadzania na stan apteki oraz ich sprzedaż z pominięciem apteki i pracowników fachowych.

Do nieprawidłowości ważnych opisanych w pkt XXI protokołu zaliczono:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00