Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 3 listopada 2020 r., sygn. II SA/Ol 673/20

Pomoc społeczna

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodnicząca sędzia WSA Alicja Jaszczak-Sikora Sędziowie sędzia WSA Tadeusz Lipiński sędzia WSA Piotr Chybicki (spr.) po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 3 listopada 2020 r. sprawy ze skargi W. C. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia "[...]", nr "[...]" w przedmiocie odmowy skierowania do domu pomocy społecznej uchyla zaskarżoną decyzję oraz utrzymaną nią w mocy decyzję organu I instancji.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia "[...]" Samorządowe Kolegium Odwoławcze (Kolegium), działając na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2020 r., poz. 256, dalej: k.p.a.) oraz art. 54 ust. 1 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2019 r., poz. 1507, dalej: u.p.s.) po rozpatrzeniu odwołania W. C. (skarżąca) od decyzji Wójta Gminy "[...]" (organ I instancji) z dnia "[...]" odmawiającej skierowania małoletniego P. J. do Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie "[...]", zaskarżoną decyzję utrzymało w mocy.

Zakwestionowana decyzja została wydana w następujących okolicznościach sprawy.

Decyzją z dnia "[...]" organ Instancji odmówił skierowania małoletniego P. J. do Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie "[...]". W uzasadnieniu decyzji wskazano, że skarżąca, będąca

rodziną zastępczą dla małoletniego P. J., wystąpiła w dniu 1 sierpnia 2019 r. o umieszczenie małoletniego w Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży

niepełnosprawnej intelektualnie "[...]". W. C. wyjaśniła, że nie może dalej sprawować pieczy nad małoletnim. Do wniosku dołączyła zaświadczenie lekarskie, w którym lekarz pediatra wskazał, że dziecko jest upośledzone w stopniu umiarkowanym, ma zaburzenia rozwojowe, zaburzenia koordynacji ruchowej, brak kontroli potrzeb fizjologicznych, wadę CVN, dysplazję robaka mózgu, zaburzenia dalekowzroczności i wadę zgryzu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00