Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 19 października 2020 r., sygn. VI SAB/Wa 47/20

Przewlekłość postępowania; Inne

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Aneta Lemiesz Sędziowie: Sędzia WSA Barbara Kołodziejczak-Osetek (spr.) Sędzia WSA Sławomir Kozik po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 19 października 2020 r. w trybie uproszczonym sprawy ze skargi "(...)" S.A. z siedzibą w (...)" na bezczynność i przewlekłe prowadzenie postępowania przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej w przedmiocie zmiany pozwolenia radiowego 1. stwierdza, że Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej dopuścił się bezczynności i przewlekłego prowadzenia postępowania w sprawie wniosku o zmianę pozwolenia radiowego; 2. stwierdza, że bezczynność i przewlekłe postępowanie nie miały miejsca z rażącym naruszeniem prawa; 3. zobowiązuje Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej do wydania decyzji w terminie 30 dni od dnia otrzymania odpisu prawomocnego wyroku wraz z aktami administracyjnymi; 4. oddala skargę w pozostałej części; 5. zasądza od Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej na rzecz skarżącej (...)" S.A. z siedzibą w Warszawie kwotę 597 (pięćset dziewięćdziesiąt siedem) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

W dniu 5 listopada 2019 r. do Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (dalej "Prezes UKE" lub "organ") wpłynął wniosek N. S.A. z siedzibą w [...] (dalej "strona skarżąca" lub "spółka") w sprawie zmiany pozwolenia radiowego nr [...] z dnia [...] sierpnia 2016 r., w zakresie częstotliwości [...] MHz, w lokalizacji [...], ul. [...]. Wniosek strony skarżącej dotyczył zakresu, który został przydzielony spółce decyzją rezerwacyjną nr [...], za którą ponosi ona roczne opłaty za prawo do dysponowania częstotliwością.

Wezwaniem z dnia 27 listopada 2019 r. organ wezwał skarżącą do uzupełnienia braku formalnego wniosku poprzez nadesłanie upoważnienia dla osoby, która podpisała wniosek, do reprezentowania spółki, w terminie 7 dni pod rygorem pozostawienia wniosku bez rozpoznania. Spółka 2 grudnia 2019 r. nadesłała stosowne pełnomocnictwo.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00