Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 5 października 2020 r., sygn. VI SA/Wa 254/20

Kara administracyjna

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Dorota Dziedzic - Chojnacka (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Pamela Kuraś - Dębecka Sędzia WSA Agnieszka Łąpieś - Rosińska po rozpoznaniu w trybie uproszczonym na posiedzeniu niejawnym w dniu 5 października 2020 r sprawy ze skargi "(...)" sp. z o.o. z siedzibą w "(...)"na decyzję Głównego Inspektora Farmaceutycznego z dnia "(...)" listopada 2019 r. nr "(...)"w przedmiocie nakazu zaprzestania prowadzenia niezgodnej z przepisami reklamy apteki i nałożenia kary pieniężnej oddala skargę

Uzasadnienie

Przedmiotem zaskarżenia w tej sprawie jest decyzja z [...] listopada 2019 r. wydana przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego ("GIF" lub "organ") po rozpatrzeniu odwołania wniesionego przez B. Sp. z o.o. z siedzibą w. W.("strona" lub "skarżąca") od decyzji [...] Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego ("[...]WIF" lub "organ I instancji) z [...] września 2017 r.

Decyzją z [...] września 2017 r. [...]WIF po przeprowadzeniu postępowania w sprawie prowadzenia niedozwolonej reklamy aptek ogólnodostępnych o nazwie "[...]" zlokalizowanych na obszarze województwa [...], których wykaz został wyszczególniony na stronie internetowej: [...]:

I. nakazał zaprzestania prowadzenia przez stronę reklamy powyższych aptek poprzez:

1) organizowanie i prowadzenie programu reklamowego pn. "[...]";

2) wydawanie "bonów" o określonej wartości pieniężnej;

3) wydawanie "kuponów punktowych" uprawniających do zrealizowania dodatkowych punktów rabatowych i "kuponów promocyjnych";

II. decyzji w pkcie I nadał rygor natychmiastowej wykonalności;

III. nałożył na stronę karę pieniężną w kwocie 50 000 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych) z tytułu naruszenia przepisu art. 94a ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2019 r. poz. 499 ze zm.; dalej: "Pf") opisanego w pkcie I sentencji decyzji.

Następnie GIF, po rozpatrzeniu odwołania wniesionego przez skarżącą od powyższej decyzji [...] z [...] września 2017 r.:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00