Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 30 października 2020 r., sygn. VII SA/Wa 1305/20

Ochrona dóbr kultury; Administracyjne postępowanie

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Joanna Gierak - Podsiadły, , Sędzia WSA Monika Kramek (spr.), Sędzia WSA Grzegorz Antas, po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 30 października 2020 r. sprawy ze skargi M. S. na postanowienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia [...] grudnia 2019 r. znak: [...] w przedmiocie odmowy wszczęcia postępowania I. uchyla zaskarżone postanowienie oraz poprzedzające je postanowienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia [...] października 2019 r. znak: [...]; II. zasądza od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rzecz skarżącej M. S. kwotę 497 zł (czterysta dziewięćdziesiąt siedem złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi M. S. (dalej: skarżąca) jest postanowienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (dalej: Minister, organ) z dnia [...] grudnia 2019 r. znak: [...] w przedmiocie odmowy wszczęcia postępowania w sprawie ponaglenia na niezałatwienie sprawy w terminie wydane w następującym stanie sprawy.

Pismem z dnia [...] października 2017 r. Minister odwołał skarżącą ze stanowiska Dyrektora [...] (dalej: Dyrektor [...]). O odwołaniu skarżąca dowiedziała się z informacji zamieszczonej na stronie Ministerstwa. Doręczenie skarżącej w formie pisemnej odwołania nastąpiło w dniu [...] października 2017 r.

Pismem z dnia [...]października, a następnie [...]listopada 2017 r. skarżąca wniosła do Ministra o ponowne rozpoznanie sprawy.

W odpowiedzi na powyższe Minister pismem z dnia [...] listopada 2017 r. poinformował skarżącą, że odwołanie jej ze stanowiska nie jest aktem adminstracyjnoprawnym, natomiast służy jej możliwość wystąpienia z pozwem do Sądu Pracy.

Jednocześnie jak wynika z akt sprawy skarżąca wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargą na powyższe pismo odwołujące ją ze stanowiska Dyrektora [...], traktując to pismo jako decyzję administracyjną (akt) Ministra i żądając jej uchylenia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00