Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 14 października 2020 r., sygn. II SA/Rz 642/20

Zagospodarowanie przestrzenne

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący SNSA Jerzy Solarski Sędziowie WSA Elżbieta Mazur-Selwa WSA Paweł Zaborniak /spr./ po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 14 października 2020 r. sprawy ze skargi B. Ś. i W. Ś. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] marca 2020 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy - skargę oddala -

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi B.Ś. i W.Ś. jest decyzja Samorządowego Kolegium Odwoławczego (dalej SKO) z dnia [...] marca 2020 r. nr [...] wydana w sprawie ustalenia warunków zabudowy, na rzecz inwestora A.C.

Z akt sprawy wynika, że po rozpoznaniu wniosku A.C. Wójt Gminy [...] decyzją z dnia [...] grudnia 2019 r., nr [...], ustalił warunki zabudowy na zamierzenie inwestycyjne pn.: Budowa budynku handlowego oraz myjni bezdotykowej na terenie działek nr ewid. 942/1, 924/2 w C., gmina [....].

Organ stwierdził, że zostały łącznie spełnione obligatoryjne przesłanki wydania decyzji o warunkach zabudowy, o jakich mowa w art. 61 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz.U. z 2020 r., poz. 293, zwanej dalej: "u.p.z.p."). Projekt decyzji sporządzony został przez osobę posiadającą wymagane uprawnienia i uzgodniony z właściwymi organami. W postępowaniu dokonano analizy w wyniku której stwierdzono, że warunek utrzymania ładu przestrzennego dla zamierzenia inwestycyjnego jest możliwy do spełnienia przy uwzględnieniu określonych decyzją parametrów i wskaźników. Jako niezasadne uznano zgłoszone w toku postępowania zarzuty stron a dotyczące naruszenia zasady dobrego sąsiedztwa i kontynuacji funkcji, a także zlokalizowania planowanego przedsięwzięcia na terenie przez który przebiega linia wysokiego napięcia oraz dotyczące lokalizacji zjazdu z drogi wojewódzkiej. Wójt wyjaśnił, że na terenie analizowanym znalazły się działki mieszkańców, którzy prowadzą działalność usługowa i handlową. Budowa budynku handlowego i bezdotykowej myjni samochodowej zlokalizowane przy drodze powiatowej, w bliskim sąsiedztwie nowej obwodnicy C. stanowi kontynuację funkcji na analizowanym terenie i będzie usługą zaspokajającą bieżące potrzeby mieszkańców w gminie wiejskiej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00