Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 7 października 2020 r., sygn. I SA/Go 280/20
Inne
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jacek Niedzielski Sędziowie Sędzia WSA Anna Juszczyk-Wiśniewska (spr.) Asesor WSA Damian Bronowicki po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 7 października 2020 r. sprawy ze skargi P.B. na decyzję Dyrektora Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z dnia [...]r. nr [...] w przedmiocie płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego na rok 2019 oddala skargę w całości.
Uzasadnienie
P.B. (powoływana dalej jako: "skarżąca", "strona"), reprezentowana przez adwokata, wniosła skargę na decyzję Dyrektora Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (powoływanego dalej jako: "Dyrektor OR ARiMR", "organ odwoławczy") z dnia [...] maja 2020 r. nr [...] utrzymującą w mocy decyzję Kierownika Biura Powiatowego ARiMR (powoływanego dalej jako: "Kierownik BP ARiMR", "organ pierwszej instancji") z dnia [...] marca 2020 r. nr [...] w przedmiocie płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego na rok 2019.
Z akt sprawy wynika następujący stan faktyczny.
W dniu 30 maja 2019 r. do Biura Powiatowego ARiMR wpłynął wniosek skarżącej o przyznanie płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego na rok 2019. Strona zadeklarowała, iż ubiega się o: jednolitą płatność obszarową - zwana dalej płatnością JPO; płatność dodatkową (redystrybucyjną) - zwana dalej płatnością RDST; płatność z tytułu praktyk rolniczych korzystnych dla klimatu i środowiska (płatnością za zazielenianie) - zwaną dalej płatnością PZZ; płatność do powierzchni upraw roślin pastewnych - zwaną dalej płatnością PAS. Łączna powierzchnia działek rolnych zadeklarowanych w/w wniosku wyniosła 35,12 ha. Wraz z wnioskiem o przyznanie płatności strona złożyła 4 szt. załączników graficznych, na których zaznaczone zostały działki rolne deklarowane do płatności.
W dniu 9 sierpnia 2019 r. gospodarstwo rolne skarżącej wytypowane zostało do kontroli na miejscu metodą teledetekcji - zwanej dalej metodą FOTO.