Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie WSA we Wrocławiu z dnia 2 września 2020 r., sygn. IV SAB/Wr 216/20

Odrzucenie skargi

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: asesor WSA Marta Pająkiewicz-Kremis po rozpoznaniu w dniu 2 września 2020 r. na posiedzeniu niejawnym w Wydziale IV sprawy ze skargi J. G. na bezczynność Dyrektora Szkoły Podstawowej im. [...] w N. w przedmiocie rozpoznania skarg, zastrzeżeń i wniosków na działalność pracowników szkoły postanawia: odrzucić skargę.

Uzasadnienie

Pismem z dnia 27 maja 2020 r. J. G. (dalej: strona, skarżąca) wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu skargę na bezczynność Dyrektora Szkoły Podstawowej im. [...] w N. podnosząc, że jej liczne wnioski, zastrzeżenia i skargi na nauczycieli szkoły, do której uczęszczał jej syn K. pozostały bez rozstrzygnięcia, naruszając prawa rodzica i ucznia. Skarżąca podniosła, że udzielane przez dyrektora szkoły odpowiedzi na zgłaszane przez nią zastrzeżenia miały charakter pozorujący prowadzenie sprawy, nie skutkowały wydaniem merytorycznych decyzji, a niedopuszczalne czynności i uchybienia pozostały "bez sprostowania i usunięcia".

W dalszej części skargi skarżąca podniosła, że wniosła kilkadziesiąt pism, "bez pozytywnego efektu i rozpatrzenia przez Dyrektora szkoły". W treści skargi opisała te z nich, które w jej ocenie są najbardziej istotne i dotkliwie krzywdzące jej syna. Jak wynika z treści skargi, zgłaszane przez skarżącą zastrzeżenia dotyczyły m.in. bezpodstawnego ukarania syna przez pedagoga szkolnego, wychowawcę i nauczyciela religii, bezpodstawnego wpisania uwagi do dziennika, ocen semestralnych z religii i plastyki, bezpodstawnej kary (-10 punktów) wpisanej przez nauczyciela z chemii, bezpodstawnego ukarania syna przez prowadzącego lekcję religii (-5 punktami) oraz postawienia dostatecznej oceny za aktywność na tych lekcjach, błędnego przeliczania plusów i minusów przez nauczyciela religii, braku uzupełnienia punktów dodatnich w rubryce zachowania przez każdego nauczyciela, braku wpisów punktów dodatnich w rubryce zachowania za udział w zajęciach dodatkowych prowadzonych przez pedagoga szkolnego, ocen semestralnych z zachowania i wychowania fizycznego, oceny rocznej z języka angielskiego. Skarżąca podniosła również, że pomimo upływu jedenastu miesięcy, nie otrzymała sprostowanego świadectwa ukończenia przez syna szkoły podstawowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00