Wyrok WSA w Warszawie z dnia 3 września 2020 r., sygn. VI SA/Wa 2693/19
Inne
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Magdalena Maliszewska Sędziowie Sędzia WSA Aneta Lemiesz (spr.) Sędzia WSA Danuta Szydłowska Protokolant st. sekr. sąd. Karolina Pilecka po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 3 września 2020 r. sprawy ze skargi A. Z. na decyzję Głównego Inspektora Farmaceutycznego z dnia "(...)" lipca 2019 r. nr "(...)"w przedmiocie umorzenia postępowania oddala skargę
Uzasadnienie
Główny Inspektor Farmaceutyczny ("GIF"), decyzją z dnia [...] lipca 2019 r. nr [...], działając na podstawie art. 112 ust. 1 pkt 1 i ust. 3 i art. 115 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 6 września 2001 r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2019 r. poz. 499 ze zm.) oraz art. 138 § 1 pkt 1 k.p.a., po rozpoznaniu odwołania wniesionego przez A. Z., utrzymał w mocy decyzję [...] Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego z dnia [...] lipca 2018 r. nr [...], umarzającą postępowanie administracyjne wszczęte na wniosek A. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji o zmianę zezwolenia z dnia 12 sierpnia 1994 r. na prowadzenie apteki ogólnodostępnej o nazwie "[...]" położonej w Z. przy ul. [...], wydanego A. Z.
Do wydania przedmiotowej decyzji doszło w następujących okolicznościach faktycznych i prawnych.
Pismem z dnia 22 czerwca 2017 r. A. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji wniosła o dokonanie - w trybie art. 155 k.p.a. - zmiany zezwolenia z dnia z dnia 12 sierpnia 1994 r., na prowadzenie apteki ogólnodostępnej o nazwie "[...]" położonej w Z. przy ul. [...], wydanego A. Z.
W uzasadnieniu wniosku wskazano, że w wyniku przekształcenia jednoosobowego przedsiębiorcy A. Z. w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, zachodzi konieczność zmiany dotychczasowej treści zezwolenia poprzez wpisanie aktualnej firmy przedsiębiorcy prowadzącego aptekę. Zaznaczono, że spełnione są - określone w art. 155 k.p.a. - przesłanki dokonania zmiany decyzji udzielającej zezwolenia na prowadzenie apteki.