Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 3 września 2020 r., sygn. II SA/Sz 29/20

Praktyka zamiennego stosowania pojęć: "rozkład czasu pracy", "harmonogram czasu pracy" i "ewidencja czasu pracy" nie znajduje potwierdzenia w przepisach prawa. Przy uwzględnieniu zakazu wykładni synonimicznej, brak jest normy sankcjonowanej nakazującej obowiązak przechowywania przez przewoźnika harmonogramu czasu pracy kierowców w przedsiębiorstwach realizujących przewozy regularne na liniach krajowych do 50 km.

Teza urzędowa

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Marzena Iwankiewicz Sędziowie Sędzia WSA Katarzyna Sokołowska Sędzia WSA Patrycja Joanna Suwaj (spr.) Protokolant starszy sekretarz sądowy Teresa Zauerman po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 3 września 2020 r. sprawy ze skargi R. K. na decyzję Inspektor Transportu Drogowego z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej I. uchyla zaskarżoną decyzję, II. zasądza od Inspektor Transportu Drogowego na rzecz skarżącego R. K. kwotę [...]([...]) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

1. Na podstawie upoważnienia z dnia [...] marca 2019 r. przeprowadzono kontrolę w siedzibie R. K. (przywoływanego dalej jako "Strona" lub "Skarżący"), prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą "A. " [...] R. K., w K..

Przedmiotem kontroli było przestrzeganie obowiązków lub warunków przewozu drogowego wynikających z aktów prawnych wymienionych w art. 4 pkt 22 u.t.d. Kontrolą objęto okres od dnia [...].03.2018 r. do dnia [...].03.2019 r. Ustalenia kontroli utrwalono protokołem z dnia [...]04.2019 r.

[...] Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego wskazał na stwierdzone naruszenia, które stanowiły podstawę rozstrzygnięcia, tj.:

- niezgłoszenie w formie pisemnej, w postaci papierowej lub elektronicznej, organowi, który udzielił zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego lub licencji, zmiany danych, o których mowa odpowiednio w art. 7a i art. 8 u.t.d., w wymaganym terminie - za każdą zmianę

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00