Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 30 września 2020 r., sygn. II SA/Po 141/20

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Wiesława Batorowicz (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Aleksandra Kiersnowska - Tylewicz Asesor WSA Jan Szuma Protokolant: starszy sekretarz sądowy Krzysztof Dzierzgowski po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 22 września 2020 r. sprawy ze skargi M. K. na decyzję Wojewody z dnia [...] grudnia 2019 r., nr [...] w przedmiocie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę oddala skargę.

Uzasadnienie

Dnia [...] maja 2019 roku P. Ł. złożył wniosek o wydanie pozwolenia na budowę budynku gospodarczo-garażowego zlokalizowanego w [...], przy ul. [...], gmina [...] na dz. nr ew. [...], w granicy z działkami nr ew. [...], [...] i [...].

Pismem z dnia [...] czerwca 2019 roku Starosta [...] powiadomił strony o wszczętym postępowaniu oraz o możliwości zapoznania się z aktami sprawy.

Postanowieniem z dnia [...] czerwca 2019 roku Starosta [...] zobowiązał wnioskodawcę do usunięcia stwierdzonych w dokumentacji nieprawidłowości.

Pismem z dnia [...] lipca 2019 roku inwestor uzupełnił braki i przedstawił wyjaśnienia.

Pismem z dnia [...] lipca 2019 roku organ ponownie powiadomił strony o możliwości zapoznania się z dokumentacją projektową.

Pismem z dnia [...] lipca 2019 roku M. K. wyraziła sprzeciw wobec budowy przedmiotowego budynku.

Dnia [...] sierpnia 2019 roku pismem inwestora uzupełniono dokumentacji o analizę przesłaniania i zacienienia.

Decyzją z dnia [...] sierpnia 2019 roku, nr [...], znak: [...], Starosta [...] zatwierdził projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę budynku gospodarczo-garażowego zlokalizowanego w granicy z działkami nr ew. [...], [...] i [...] w [...], przy ul. [...], gmina [...] na dz. nr ew. [...].

W odwołaniu M. K. podniosła, że w przypadku sytuowania budynku w tzw. "ostrej granicy", wymóg, by takie jego usytuowanie było zgodne z obowiązującym prawem nie ogranicza się do zgodności z obowiązującym na danym terenie planem miejscowym, ale dodatkowo gabaryty takiego budynku muszą odpowiadać wymogom określonym w § 12 ust. 3 i 4 rozporządzenia w sprawie warunków technicznych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00