Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 15 września 2020 r., sygn. II SA/Lu 176/20

Zagospodarowanie przestrzenne

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Bogusław Wiśniewski Sędziowie Sędzia WSA Grzegorz Grymuza (sprawozdawca) Sędzia NSA Grażyna Pawlos-Janusz Protokolant Referent Radosław Dudek po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 15 września 2020 r. sprawy ze skargi I. P. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] stycznia 2020 r. nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z [...] stycznia 2020 r., znak: [...], wydaną na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2018 r. poz. 2096 z późn. zm., dalej: "k.p.a.") w związku z art. 4 ust. 2, art. 59 ust. 1, art. 61 ust. 1 pkt 1 - 5 i art. 64 ustawy z 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2018 r. poz. 1945 ze zm., dalej: "u.p.z.p.") w związku z § 3 i § 9 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 23 sierpnia 2003 r. w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz. U. nr 164, poz. 1588, dalej: "rozporządzenie") po rozpoznaniu odwołania I. P., Samorządowe Kolegium Odwoławcze utrzymało w mocy decyzję Wójta Gminy K. z [...] października 2019 r., znak: [...] odmawiającą ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na zmianie sposobu użytkowania budynku gospodarczego na budynek usługowy (warsztat samochodowy jednostanowiskowy - naprawa samochodów i ciągników rolniczych) wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu na działce nr [...], obręb M., gmina K..

W obszernym uzasadnieniu decyzji Kolegium wskazało, że wnioskiem z 14 listopada 2018 r. odwołująca się wniosła o ustalenie warunków zabudowy dla wyżej opisanej inwestycji. Parametry istniejącego budynku, w którym - według zamierzenia inwestorki - miał być prowadzony warsztat, to: 11,20 m x 6,20 m x 4,8 m, powierzchnia zabudowy 78 m˛, ilość kondygnacji - jedna, dach dwuspadowy pokryty blachą o kącie nachylenia 40°. We wniosku stwierdzono, że na działce nr [...] znajduje się salon fryzjerski. Jako dojazd do planowanej inwestycji wskazano drogę wewnętrzną o szerokości 5 m, tj. działkę nr [...]. Zapotrzebowanie na wodę określono na 0,02 mł na dobę, nie wskazano źródła pozyskania wody (czy ze studni, czy z sieci wodociągowej), określono odprowadzenie ścieków do szamba w ilości 0,02 nr na dobę, zaś zapotrzebowanie na energię elektryczną określono na 10 kW. Następnie stwierdzono, że inwestycja nie wpłynie negatywnie na środowisko.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00