Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 20 sierpnia 2020 r., sygn. III SA/Lu 131/20

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Ewa Ibrom (sprawozdawca), Sędziowie: WSA Robert Hałabis, WSA Anna Strzelec, Protokolant: Asystent sędziego Radosław Kot, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 20 sierpnia 2020 r. sprawy ze skargi [...] Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Spółki komandytowej z siedzibą w B. P. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w L. z dnia [...] stycznia 2020 r. nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej z tytułu naruszenia ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z [...] stycznia 2020 r., nr [...], Dyrektor Izby Administracji Skarbowej (dalej jako "organ II instancji" lub "organ odwoławczy") utrzymał w mocy decyzję Naczelnika L. Urzędu Celno-Skarbowego w B. P. z [...] października 2019 r., nr [...] o nałożeniu na P. Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w B. P. kary pieniężnej za naruszenie obowiązków wynikających z ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów.

Powyższe rozstrzygnięcie zapadło w sprawie, której stan faktyczny przedstawia się następująco:

W dniu [...] lipca 2019 r. funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej przeprowadzili w miejscowości W. kontrolę pojazdu o numerze rejestracyjnym [...], przewożącego [...] litrów oleju napędowego, klasyfikowanego do kodu CN 2710. Wyżej wymieniony towar przewożono na podstawie zgłoszeń przewozu [...] z [...] lipca 2019 r., [...] z [...] lipca 2019 r., [...] z [...] lipca 2019 r., [...] z [...] lipca 2019 r., [...] z [...] lipca 2019 r., [...] z [...] lipca 2019 r. Z danych zawartych w dokumentach okazanych przez kierowcę wnikało, że podmiotem wysyłającym i przewoźnikiem była P. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w B. P. (dalej jako "strona skarżąca" lub "skarżąca spółka"). Odbierającymi byli W. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, G. s.c., J. G. Z. U.-H. G., G. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00