Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 13 sierpnia 2020 r., sygn. I SA/Kr 39/20

Podatek dochodowy od osób fizycznych

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Bogusław Wolas (spr.) Sędziowie : WSA Piotr Głowacki WSA Inga Gołowska Protokolant : starszy referent sądowy Katarzyna Krawczyk po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 13 sierpnia 2020 r. sprawy ze skargi K. D. i J. D. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w K. z dnia [...] października 2019 r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych za 2013 r. skargę oddala

Uzasadnienie

W 2013 roku K. D. prowadziła działalność gospodarczą w zakresie wykonywania robót związanych z budową dróg i autostrad oraz robót budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych w ramach firmy D. K. D.. W dniu 17.12.2018 r. działalność ta została zlikwidowana.

Prawidłowość tych rozliczeń stała się przedmiotem kontroli podatkowej przeprowadzonej przez Naczelnika Urzędu Skarbowego w N. w dniach od 21.01.2015 r. do 15.04.2015r. W trakcie tej kontroli ustalono, że Podatniczka zaewidencjonowała w 2013 r. faktury VAT wystawione przez firmy E. Sp. z o. o. oraz Spółkę E.& M. Sp. z o. o.

Organ I instancji stwierdził, że dane zawarte w złożonym przez K. D. i J. D. zeznaniu podatkowym PIT 36 za 2013 rok nie odzwierciedlają stanu faktycznego. W przypadku firmy K. D. nieprawidłowości obejmują:

-zaliczenie do kosztów podatkowych wydatków wynikających z faktur wystawionych przez E. & M. Sp. z o.o i E. Sp z o.o., które nie dokumentują rzeczywistych transakcji, co zostało szczegółowo opisane w zaskarżonej decyzji organu I instancji.

-zaliczenie do kosztów podatkowych wydatków na zakup materiałów budowlanych, które nie mają swego odzwierciedlenia w zaewidencjonowanej sprzedaży usług budowlano-drogowych i remontowo-budowlanych.

Łączna wartość zawyżenia kosztów uzyskania przychodu wyniosła 734.204,83zł.

Organ I instancji nie zakwestionował wysokości przychodu uzyskanego przez Panią K. D..

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00