Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 17 lipca 2020 r., sygn. VI SA/Wa 1709/19

Własność przemysłowa

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Grażyna Śliwińska Sędziowie Sędzia WSA Pamela Kuraś-Dębecka (spr.) Sędzia WSA Henryka Lewandowska-Kuraszkiewicz Protokolant ref. staż. Robert Mirończyk po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 17 lipca 2020 r. sprawy ze skargi Z. S.A. z siedzibą w [...] na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] marca 2019 r. nr [...] w przedmiocie unieważnienia prawa ochronnego na znak towarowy oddala skargę

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z [...] marca 2019 r. Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej (dalej Urząd Patentowy) w sprawie o sygn. akt [...]unieważnił prawo ochronne na znak towarowy na znak towarowy (słowny) [...] o numerze [...](dalej: sporny znak) oraz przyznał H. sp. z o. o. z siedzibą w S.(dalej: wnioskodawca, uczestnik postępowania) od Z. sp. z o. o. z siedzibą w S. ( dalej: skarżąca, uprawniona) kwotę 2600 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania w sprawie.

Jako podstawę prawną zaskarżonej decyzji wskazano m.in. art. 131 ust. 2 pkt 1 w związku z art. 315 ust. 3 ustawy z dnia 30 czerwca 2000 roku Prawo własności przemysłowej (tekst jedn.: Dz. U. z 2003 r., Nr 119, poz. 1117 ze zm. - dalej p.w.p.) oraz art. 98 k.p.c. w związku z art. 256 ust. 2 p.w.p.

Zaskarżona decyzja została wydana w następującym stanie faktycznym i prawnym.

I.

1. W dniu [...] listopada 2015 r. do Urzędu Patentowego RP wpłynął wniosek H. sp. z o. o. z siedzibą w S, o unieważnienie prawa ochronnego na znak towarowy (słowny) [...] o numerze [...]. Powyższe prawo ochronne udzielone zostało na rzecz Z. w S. w dniu [...] lipca 2005 r. z pierwszeństwem od [...] czerwca 2002 r. Sporny znak towarowy przeznaczony został do oznaczania następujących towarów zawartych w klasie 30 Międzynarodowej Klasyfikacji Towarów i Usług (zwanej dalej klasyfikacją nicejską): batony, karmelki, pomadki, wyroby cukiernicze, wyroby cukiernicze na bazie orzeszków arachidowych, biszkopty, ciastka, wafle, wyroby czekoladowe, słodycze na choinkę, cukierki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00