Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 10 lipca 2020 r., sygn. II SA/Łd 47/20

Zagospodarowanie przestrzenne

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział II w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Sławomir Wojciechowski Sędziowie Sędzia WSA Agnieszka Grosińska-Grzymkowska Sędzia WSA Robert Adamczewski (spr.) Protokolant starszy asystent sędziego Beata Czyżewska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 10 lipca 2020 r. sprawy ze sprzeciwu M.G. i S. G. na decyzję kasatoryjną Samorządowego Kolegium Odwoławczego w P. z dnia [...], nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji oddala sprzeciw. IB

Uzasadnienie

II SA/Łd 47/20

Uzasadnienie

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w P. zaskarżoną decyzją z [...] (znak [...]) uchyliło w całości decyzję Wójta Gminy Ł. z [...] (znak [...]) ustalającą M. i S. G. warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku gospodarczego - garażu na maszyny rolnicze w zabudowie zagrodowej na terenie ozn. nr ewid. dz. 432/1, 433/1 i 639/2 obręb [...] M., gm. Ł. i przekazało sprawę do ponownego rozpatrzenia organowi pierwszej instancji.

W uzasadnieniu organ odwoławczy wyjaśnił, że 23 stycznia 2019 r. M. i S. G. złożyli wniosek o ustalenie warunków zabudowy dla wyżej wymienionej inwestycji. Wniosek ten został pierwotnie rozstrzygnięty decyzją Wójta Gminy Ł. z [...] Decyzja ta została jednak uchylona przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze w P. decyzją z [...] sprawa została przekazana organowi pierwszej instancji do ponownego rozpatrzenia.

W rezultacie ponownego rozpoznania sprawy Wójt Gminy Ł. uznał, że wnioskodawcy spełnili wszystkie przesłanki określone w art. 61 ust. 1 ustawy z 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tj.: Dz.U. z 2020 r., poz. 293, ze zm.) [dalej: ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym]. Dochodząc do tego wniosku organ pierwszej instancji przyjął, że gospodarstwo rolne inwestorów przekracza średnią powierzchnię gospodarstwa rolnego na terenie gminy, a zatem z mocy art. 61 ust. 4 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, wyłączone było stosowanie art. 61 ust. 1 pkt 1 powoływanej ustawy. Ostatecznie zatem organ ustalił następujące warunki i zasady zagospodarowania terenu objętego postępowaniem:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00