Orzeczenie
Wyrok WSA w Warszawie z dnia 29 czerwca 2020 r., sygn. III SA/Wa 853/20
Inne
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Matylda Arnold - Rogiewicz, Sędziowie sędzia WSA Jacek Kaute, sędzia del. SO Agnieszka Baran (sprawozdawca), po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 29 czerwca 2020 r. sprawy ze skargi S. S.A. z siedzibą w W. na postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] lutego 2020 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wydania zaświadczenia o obowiązywaniu interpretacji milczącej oraz dacie związania organu przedmiotową interpretacją 1) uchyla zaskarżone postanowienie, 2) zasądza od Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej na rzecz S. S.A. z siedzibą w W. kwotę 597 zł (pięćset dziewięćdziesiąt siedem złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.
Uzasadnienie
S. S.A. z siedzibą w W. (dalej jako: "spółka" lub "skarżąca") złożyła 31 marca 2011 r. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych.
Minister Finansów (dalej jako: "Minister") w interpretacji indywidualnej z 15 czerwca 2011 r. uznał stanowisko spółki za nieprawidłowe.
Po rozpoznaniu skargi wniesionej przez spółkę na powyższą interpretację indywidualną, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z 8 października 2012 r. w sprawie sygn. akt III SA/Wa 2973/11 uchylił zaskarżoną interpretację indywidualną.
Następnie, wyrokiem z 25 marca 2015 r. w sprawie sygn. akt II FSK 337/13 Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Ministra.
W związku z wytycznymi zawartymi w powyższym wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, pismem z 10 czerwca 2015 r. na podstawie art. 169 § 1 w zw. z art. 14h ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 1997 Nr 137, poz. 926 z późn. zm.; dalej zwana "ordynacja podatkowa"), Minister wezwał spółkę do uzupełnienia wniosku poprzez wyczerpujące przedstawienie stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych, w terminie 7 dni pod rygorem pozostawienia wniosku bez rozpatrzenia. Powyższe wezwanie zostało wysłane na adres pełnomocnika spółki 11 czerwca 2015 roku. Przesyłka zawierająca to wezwanie została zwrócona do organu interpretacyjnego z adnotacją "Zwrot nie podjęto w terminie". Nieodebrana przesyłka pocztowa została włączona do akt sprawy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right