Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 4 czerwca 2020 r., sygn. I SA/Rz 263/20

Interpretacje podatkowe; Podatkowe postępowanie; Podatek od towarów i usług

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S. NSA Jacek Surmacz, Sędzia WSA Grzegorz Panek, Sędzia WSA Piotr Popek /spr./, po rozpoznaniu w trybie uproszczonym na posiedzeniu niejawnym w dniu 4 czerwca 2020 r. sprawy ze skargi M.A. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] lutego 2020 r., nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług 1) uchyla zaskarżoną interpretację, 2) zasądza od Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej na rzecz skarżącego M.A. kwotę 680 (sześćset osiemdziesiąt) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi M. A. (dalej: wnioskodawca/ skarżący) jest interpretacja indywidulana przepisów prawa podatkowego z dnia [...] lutego 2020r., nr [...], dotycząca podatku od towarów i usług (dalej: podatku VAT) w zakresie możliwości dokonania korekty podatku należnego w deklaracjach VAT obejmujących okres od czerwca do października 2019 r. w związku z zastosowaniem niewłaściwej stawki podatku VAT dla sprzedaży zaewidencjonowanej przy użyciu kasy rejestrującej, w której Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (dalej: Dyrektor KIS) uznał stanowisko wnioskodawcy afirmujące odpowiedź pozytywną za nieprawidłowe.

We wniosku o wydanie interpretacji wskazano, że wnioskodawca w ramach działalności gospodarczej prowadzi sklep oraz dwie kawiarnie. Ceny produktów dostępnych w sklepie i kawiarniach określone są w stawce brutto. W wyniku omyłki pracownik firmy serwisującej kasy fiskalne wprowadził do kas fiskalnych funkcjonujących w sklepie oraz w obu kawiarniach zawyżone stawki podatku VAT. W okresie od 1 czerwca 2019 r. do 9 października 2019 r. w kasach fiskalnych znajdujących się w obu kawiarniach funkcjonowały następujące stawki VAT na produkty: lody gałkowe stawka 8% zamiast 5%, ciasta domowe stawka 23% zamiast 8%, lody tajskie stawka 8% zamiast 5%. Natomiast w kasie fiskalnej w sklepie spożywczym w analogicznym okresie okresie stawki za wędliny zamiast stawki 5% wynosiły 8%.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00