Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 26 lutego 2020 r., sygn. II SA/Po 768/19

 

Dnia 26 lutego 2020 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Barbara Drzazga Sędziowie Sędzia WSA Aleksandra Kiersnowska-Tylewicz (spr.) Asesor WSA Jan Szuma Protokolant st. sekr. sąd. Karolina Walkowiak po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 26 lutego 2020 roku sprawy ze skargi [...] sp. z o.o. na decyzję [...] Lekarza Weterynarii z dnia [...] lipca 2019 r. nr [...] w przedmiocie opłaty za nadzór na przetwórstwem mięsa oddala skargę

Uzasadnienie

Powiatowy Lekarz Weterynarii w [...], decyzją z dnia [...] kwietnia 2019 r., nr [...], określił dla [...] Sp. z o.o. (dalej: skarżącej), wysokość opłaty - stanowiącej niepodatkową należność budżetową o charakterze publicznoprawnym - za wykonywany przez Inspekcję Weterynaryjną w okresie styczeń - marzec 2019 r. nadzór nad przetwórstwem mięsa w przedsiębiorstwie spożywczym skarżącej, zlokalizowanym na działce oznaczonej numerem ewidencyjnym [...], położonej w [...], gm. [...], w wysokości [...] zł.

W uzasadnieniu wydanej decyzji organ wskazał, że zakład skarżącej prowadził w okresie od stycznia do marca 2019 r. produkcję w zakresie przetwarzania surowca - kości wołowych, porozbiorowego tłuszczu wołowego do wytwarzania wytapianych tłuszczów zwierzęcych przeznaczonych do spożycia przez ludzi (sekcja XII), produkcji półproduktu (chipsy kostne wołowe) do wytwarzania żelatyny wołowej przeznaczonej do spożycia przez ludzi (sekcja XIV), wytwarzania wysoko przetworzonych produktów pochodzenia zwierzęcego - innych produktów z hydrolizowanych chrząstek wołowych (sekcja XVI). W miesiącu styczniu 2019 r. wprowadzono do ww. zakładu 1.085,583 ton spożywczych kości wołowych. W miesiącach luty i marzec 2019 r. wprowadzono do zakładu odpowiednio 896,379 ton i 1.530,123 ton spożywczych kości wołowych. Dnia [...] stycznia 2019 r. został wystawiony rachunek na kwotę [...]zł z tytułu nadzoru weterynaryjnego nad przetwórstwem mięsa w ww. zakładzie w styczniu 2019 r. [...] lutego 2019 r. wystawiono rachunek na kwotę [...]zł z tytułu ww. nadzoru w lutym 2019 r., a za ww. nadzór w marcu wystawiono [...] marca 2019 r. rachunek na kwotę [...]zł.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00