Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Opolu z dnia 11 lutego 2020 r., sygn. II SA/Op 391/19

Planowanie przestrzenne

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Janowska Sędziowie Sędzia NSA Jerzy Krupiński (spr.) Sędzia WSA Krzysztof Sobieralski Protokolant St. sekretarz sądowy Mariola Krzywda po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 11 lutego 2020 r. sprawy ze skargi D. P., N. P. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Opolu z dnia 28 czerwca 2019 r., nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy 1) uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Burmistrza Olesna z dnia 1 kwietnia 2019 r., nr [...], 2) zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Opolu na rzecz skarżących D. P. i N. P. solidarnie kwotę 500 (pięćset) złotych, tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi wniesionej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu przez D. P. i N. P. (zwanych dalej "skarżącymi") jest decyzja Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Opolu (dalej: "organ", "SKO", "Kolegium") z dnia 28 czerwca 2019 r., nr [...], utrzymująca w mocy decyzję Burmistrza Olesna z dnia 1 kwietnia 2019 r., nr [...], wydaną w sprawie ustalenia warunków zabudowy i zagospodarowania terenu dla A. P. (dalej: "inwestor", "wnioskodawca").

Skarga została wniesiona w następującym, wynikającym z akt administracyjnych, stanie faktycznym i prawnym:

Pismem z 31 grudnia 2018 r., uzupełnionym pismem z dnia 11 stycznia 2019 r., inwestor zwrócił się do Burmistrza Olesna o ustalenie warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie parterowej hali wystawienniczej (o wym. 10,0 m x 70,0 m i wysokości 7,0 m - 7,5 m) z częścią magazynową oraz przebudowie i włączeniu parteru budynku [...] dla potrzeb nowej hali w zakresie komunikacji wewnętrznej, na terenie obejmującym działki: nr a, nr b i nr c k. m. [...], położone w [...] przy ul. [...]. Inwestor we wniosku poinformował, że wjazd na omawiany teren odbywać się będzie dotychczasowym zjazdem z drogi krajowej oraz, że planowany budynek hali, korzystający z istniejących przyłączy (wodno-kanalizacyjnego i energetycznego), będzie służył wyłącznie ekspozycji [...] (bez produkcji i usług), wcześniej składowanych we własnym zakładzie [...] oraz magazynowaniu zapasowych kompletów wyprodukowanych [...]. Do wniosku dołączył mapy z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w skali 1:1000, z naniesionymi granicami terenu objętego wnioskiem i obszarem oddziaływania inwestycji oraz proponowaną lokalizacją nowego budynku, jako dobudowanego do tylnej ściany (na części jej szerokości) istniejącego [...], a także planowanym umiejscowieniem stanowisk postojowych (w głębi działki nr c, za budynkiem hali). Odprowadzenie wód opadowych z dwuspadowego dachu (o kącie nachylenia połaci 20° do 45°) hali wystawienniczej, przewidział na własny teren.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00