Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 20 lutego 2020 r., sygn. III SA/Lu 422/19

Gry losowe

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jadwiga Pastusiak Sędziowie WSA Jerzy Drwal (sprawozdawca) WSA Iwona Tchórzewska Protokolant Asystent sędziego Bartosz Kuś po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 20 lutego 2020 r. sprawy ze skargi K. C. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia [...] maja 2019 r. nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej z tytułu urządzania gier na automatach poza kasynem gry oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia 24 maja 2019 r., nr [...] Dyrektor Izby Administracji Skarbowej utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu L. Urzędu Celno-Skarbowego w B. P. z dnia 11 grudnia 2018 r., nr [...] wymierzającą K. C. karę pieniężną w wysokości [...] zł z tytułu urządzania gier na dwóch niezarejestrowanych walizkowych automatach poza kasynem gry.

Podstawę powyższego rozstrzygnięcia stanowiły następujące ustalenia:

W dniach 23 i 24 lipca 2017 r. funkcjonariusze L. Urzędu Celno-Skarbowego w B. P. przeprowadzili kontrolę w zakresie przestrzegania przepisów ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z 2018 r., poz. 165 ze zm., dalej jako: "u.g.h."), w lokalu o nazwie "[...]" użytkowanym przez K. C. prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą [...] K. C., w [...], [...].

W wyniku kontroli stwierdzono, że w lokalu znajdowały się dwa walizkowe urządzenia do gier, bez nazwy, bez numerów seryjnych oraz bez jakichkolwiek oznaczeń. Po przeprowadzeniu gier kontrolnych stwierdzono, że oba walizkowe urządzenia spełniają ustawową definicję automatów do gier hazardowych.

Postanowieniem z dnia 16 sierpnia 2017 r. organ I instancji wszczął postępowanie w sprawie wymierzenia kary pieniężnej z tytułu urządzania gier i ustalił na podstawie przeszukania i oględzin zatrzymanych rzeczy, przesłuchania świadków, przeprowadzonego przez funkcjonariuszy celnych eksperymentu, opinii biegłego sądowego z zakresu informatyki, telekomunikacji i automatów do gier przy Sądzie Okręgowym w C., że gry urządzane na kontrolowanych automatach miały charakter losowy i komercyjny, jak również urządzane były poza kasynem gry.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00