Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 5 grudnia 2019 r., sygn. VI SA/Wa 1267/19

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Aneta Lemiesz Sędziowie Sędzia WSA Jakub Linkowski (spr.) Sędzia WSA Grzegorz Nowecki Protokolant st. sekr. sąd. Katarzyna Zielińska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 5 grudnia 2019 r. sprawy ze skargi T. S. na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] marca 2019 r. nr [...] w przedmiocie udzielenia prawa ochronnego na znak towarowy oddala skargę

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] marca 2019 r. Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, na podstawie 245 ust 1 oraz art, 132 ust.2 pkt.2 ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej (Dz.U. 2013.1410 i 2015.1266) po rozpoznaniu wniosku T. S. o ponowne rozpatrzenie sprawy utrzymał w mocy decyzję z dnia [...] września 2017 r. o częściowej odmowie udzielenia prawa ochronnego na znak towarowy słowno- graficzny SZACHOWNICA.pl zgłoszony dnia [...] września 2015 r. pod numerem [...] przez B..

Powyższa decyzja z dnia [...] marca 2019r. została wydana przez Urząd Patentowy w wyniku ponownego postępowania przeprowadzonego w związku z uchyleniem przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie poprzedniej decyzji Urzędu z dnia [...] czerwca 2018 r.

Swoim wyrokiem z dnia 5 grudnia 2018 r. sygn. akt VI SA/Wa 1520/18 WSA w Warszawie uchylił decyzję Urzędu Patentowego z dnia [...] czerwca 2018 r., którą utrzymano w mocy decyzję z dnia [...] września 2017 r. o częściowej odmowie udzielenia prawa ochronnego na znak towarowy słowno- graficzny SZACHOWNICA.pl zgłoszony dnia [...] września 2015 r. pod numerem [...].

W uzasadnieniu wskazanego wyroku Sąd wskazał, że Urząd Patentowy RP w toku postępowania zobowiązany był ocenić zarówno kwestię podobieństwa przeciwstawionych oznaczeń, jak również rozważyć problem podobieństwa towarów, a także zbadać, czy nie występują inne okoliczności wpływające na zmniejszenie lub też zwiększenie ryzyka konfuzji. Problem podobieństwa towarów stanowi kwestię wstępną rozstrzyganą przed badaniem podobieństwa oznaczeń.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00