Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 22 listopada 2019 r., sygn. VI SA/Wa 1851/19

Kara administracyjna

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Sławomir Kozik Sędziowie Sędzia WSA Barbara Kołodziejczak-Osetek (spr.) Sędzia WSA Agnieszka Łąpieś-Rosińska Protokolant st. sekr. sąd. Karolina Pilecka po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 22 listopada 2019 r. sprawy ze skargi "(...)" Sp. z o.o. z siedzibą w "(...)" na decyzję Głównego Inspektora Farmaceutycznego z dnia "(...)" lipca 2019 r. nr "(...)"w przedmiocie niedozwolonej reklamy apteki oddala skargę

Uzasadnienie

Główny Inspektor Farmaceutyczny (dalej "organ", "GIF", "organ II instancji" lub "organ odwoławczy") decyzją z dnia [...] lipca 2019 r., znak: [...], działając na podstawie art. 112 ust. 1 pkt 1 i ust. 3, art. 115 ust. 1 pkt 4, art. 94a ust. 1 - 3 oraz art. 129b ust. 1 i 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. — Prawo farmaceutyczne (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 499), dalej "u.p.f." lub "ustawa -Prawo farmaceutyczne ", oraz art. 138 § 1 w zw. z art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 2097 z późn. zm.), dalej "kpa", utrzymał w mocy decyzję [...] Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego (dalej "WIF" lub "organ I instancji") z dnia [...] września 2017 r., znak:[...].

Do wydania decyzji doszło w następującym stanie faktycznym i prawnym.

Organ I instancji, po przeprowadzeniu postępowania administracyjnego, wszczętego z urzędu w sprawie podejrzenia prowadzenia reklamy apteki przez A. sp. z o.o. z siedzibą w G. (dalej "skarżąca", "spółka" lub "strona"), wydał decyzję, w której stwierdził, że spółka prowadzi niedozwoloną reklamę apteki ogólnodostępnej o nazwie "A." położonej w G., przy ul. [...] [...], polegającą na wywieszeniu na fasadzie budynku przy ul. [...] [...] wielkoformatowego, czerwonego banera o treści "A." ze strzałką i napisem "30m" oraz z kielichem oplecionym eskulapem, nakazał spółce zaprzestanie prowadzenia niedozwolonej reklamy apteki i nałożył na nią karę pieniężną w wysokości 15.000 zł. Decyzji w części nakazującej zaprzestanie prowadzenia niedozwolonej reklamy apteki WIF nadał rygor natychmiastowej wykonalności.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00