Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 25 listopada 2019 r., sygn. VI SA/Wa 1485/19

Własność przemysłowa

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Henryka Lewandowska - Kuraszkiewicz (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Dorota Dziedzic - Chojnacka Sędzia WSA Magdalena Maliszewska Protokolant ref. staż. Małgorzata Wiśniewska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 6 listopada 2019 r. sprawy ze skargi [...], Francja na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] lutego 2018 r. nr [...] w przedmiocie unieważnienia prawa ochronnego na znak towarowy 1. uchyla zaskarżoną decyzję; 2. zasądza od Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej na rzecz skarżącej [...], Francja 2217 (dwa tysiące dwieście siedemnaście) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Decyzją z [...] lutego 2018 r., znak [...] Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej (dalej: Urząd, UP) oddalił sprzeciw wniesiony przez N. z siedzibą w [...], Francja (dalej: N., wnoszący sprzeciw, skarżący) wobec decyzji UP z [...] maja 2014 r. o udzieleniu prawa ochronnego na znak towarowy słowno-graficzny "BIODERMIC DERMOCOSMETICS" o nr [...] na rzecz T. D. zamieszkałego w [...] (pierwotnie: na rzecz M. N. prowadzącej działalność gospodarczą pod firmą M. z siedzibą w [...], dalej: uprawniony).

W podstawie prawnej powołał art. 132 ust. 2 pkt 2 w związku z art. 246

i art. 247 ust. 2 ustawy z dnia 30 czerwca 2000r. - Prawo własności przemysłowej (Dz. U. z 2013r. poz.1410 z późn. zm., dalej: "p.w.p.").

Do wydania powyższej decyzji doszło w oparciu o następujące ustalenia:

Znak towarowy słowno-graficzny "BIODERMIC DERMOCOSMETICS" został zgłoszony do ochrony 18 marca 2013 r. Przeznaczony był do oznaczania następujących towarów i usług: w klasie: 3 barwniki kosmetyczne, chusteczki nasączone płynem kosmetycznym, kosmetyki, kosmetyki pielęgnujące, kremy kosmetyczne, kremy wybielające do skóry, mascara, maseczki kosmetyczne, mydła i środki czystości, mydło toaletowe, mydło zapachowe, esencje i olejki aromatyczne, ekstrakty zapachowe do perfum, lakiery do paznokci, lakiery do włosów, lotony do celów kosmetycznych, naklejane ozdoby do paznokci, kalkomanie ozdobne do celów kosmetycznych, preparaty kosmetyczne, preparaty do czyszczenia, preparaty depilacyjne, preparaty do golenia, preparaty kosmetyczne do odchudzania, preparaty kosmetyczne przeciwsłoneczne, perfumy i wyroby perfumeryjne, pasty i płyny do zębów, preparaty zapachowe do pomieszczeń i pojazdów, pumeks, sole do kąpieli, środki do moczenia i prania, środki przeciwpotowe, środki toaletowe, wazelina kosmetyczna, woda toaletowa, woda zapachowa, zestawy kosmetyków, zmywacze do paznokci; w klasie 35: reklama za pomocą prasy, radia, telewizji i sieci komputerowej, organizacja targów i wystaw w celach handlowych lub reklamowych, usługi agencji importowo-eksportowej, usługi agencji informacji handlowej, promocja sprzedaży towarów i usług dla osób trzecich, prowadzenie sklepu i/lub hurtowni z artykułami kosmetycznymi, usługi sprzedaży wyrobów i produktów kosmetycznych za pomocą sieci komputerowej Internet.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00