Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 21 listopada 2019 r., sygn. VI SA/Wa 1614/19

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Grzegorz Nowecki Sędziowie Sędzia WSA Tomasz Sałek Sędzia WSA Grażyna Śliwińska (spr.) Protokolant ref. staż. Patrycja Młynarczyk po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 21 listopada 2019 r. sprawy ze skargi 3. Sp. z o.o. z siedzibą w K. na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] maja 2019 r. nr [...] w przedmiocie sprzeciwu wobec udzielenia patentu oddala skargę

Uzasadnienie

P. Sp. z o. o. z siedzibą w K. złożyła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję Urzędu Patentowego RP (dalej: "UPRP", "organ") z dnia [...] maja 2019 r. nr [...], który uchylił decyzję UPRP z dnia [...] stycznia 2017 r. uchylającą decyzję o udzieleniu patentu na wynalazek nr [...] z dnia [...] lipca 2014 r. i umarzającą postępowanie.

Jako podstawę prawną rozstrzygnięcia Urząd Patentowy wskazał art 247 ust. 2 ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej - dalej p.w.p. (tekst jednolity: Dz. U. z 2013 r., poz. 1410 ze zm.) - dalej jako "p.w.p.".

Podstawę faktyczną decyzji stanowiły następujące ustalenia:

Urząd Patentowy [...] lipca 2014 r. wydał decyzję o udzieleniu patentu na wynalazek zgłoszony za nr. [...] na rzecz S. N. prowadzącej działalność gospodarczą pod firmą C.. Informacja o udzieleniu patentu na wynalazek pt. "[...]" [...] została opublikowana 29 stycznia 2016 r. w Wiadomościach Urzędu Patentowego (WUP nr [...]).

Sprzeciw wobec decyzji o udzieleniu patentu [...] został złożony w terminie (29 lipca 2016 r.), w jednym piśmie przez dwie spółki: P. Sp. z o.o. z siedzibą w K. (dalej też jako "Skarżąca", "Wnosząca sprzeciw 1") oraz M. Sp. z o.o. z siedzibą w W..

Urząd Patentowy zaewidencjonował ten sprzeciw z 29 lipca 2016 r. jako dwa odrębne sprzeciwy:

1) pod nr. [...] jako sprzeciw złożony przez P. Sp. z o.o.;

2) pod nr. [...] jako sprzeciw M. Sp. z o.o.

W obu sprawach skierowano do pełnomocnika uprawnionego odrębne zawiadomienia z 11 października 2016 r. o wniesionym sprzeciwie:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00