Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 18 listopada 2019 r., sygn. I SA/Kr 709/19

Podatek od towarów i usług

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia: WSA Bogusław Wolas (spr.) Sędziowie: WSA Inga Gołowska WSA Jarosław Wiśniewski Protokolant: specjalista Krystyna Mech po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 18 listopada 2019 r. sprawy ze skargi G. W. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w K. z dnia 29 marca 2019 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za styczeń i czerwiec 2013 r. skargę oddala.

Uzasadnienie

Zaskarżoną do WSA w Krakowie decyzją z dnia 29 marca 2019 r., Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w K.: utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego w T. z dnia 31 lipca 2017 r. w sprawie podatku od towarów i usług za styczeń 2013 r.; uchylił decyzję Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego w T. z dnia 31 lipca 2017 r. w sprawie podatku od towarów i usług za czerwiec 2013 r. i w tym zakresie określił nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy w wysokości [...] zł. Uchylenie tej decyzji było jedynie konsekwencją uchylenia decyzji za maj 2013 r.

Z uzasadnienia decyzji wynika, że Skarżący w kontrolowanych okresach prowadził działalność gospodarczą w zakresie handlu urządzeniami nawigacyjnymi oraz różnego rodzaju akcesoriami. Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w T. postanowieniem z dnia 17 września 2015 r. wszczął wobec Skarżącego postępowania podatkowe w sprawie podatku od towarów i usług za styczeń i czerwiec 2013 r.. Zostały one zakończone decyzjami z dnia 31 lipca 2017 r., w których określono Skarżącemu w podatku od towarów i usług za ww. okresy nadwyżki podatku naliczonego nad należnym do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy w kwotach inne niż zadeklarowane.

W decyzjach tych dokonano korekt podatku należnego i podatku naliczonego, które wynikały z błędów rachunkowych bądź błędnej ewidencji. Ponadto zakwestionowano Skarżącemu prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych przez B. P. K., gdyż nie dokumentowały one rzeczywistych transakcji gospodarczych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00