Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 17 października 2019 r., sygn. II SA/Rz 673/19

Gry losowe

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S.WSA Jarosław Szaro, Sędzia WSA Grzegorz Panek, Asesor WSA Jacek Boratyn /spr./, Protokolant ref. Sabina Długosz po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 17 października 2019 r. sprawy ze skarg M.W. i P.P. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia [...] kwietnia 2019 r. nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej za urządzanie gier na automatach poza kasynem gry oddala skargi.

Uzasadnienie

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej decyzją z dnia [...] kwietnia 2019 r., nr [...], po rozpatrzeniu odwołań M. W. i P. P. (zwanych dalej skarżącymi) od decyzji Naczelnika [...] Urzędu Celno-Skarbowego w [...] z [...] lipca 2018 r., nr [...], w przedmiocie wymierzenia solidarnie skarżącym - wspólnikom byłej spółki cywilnej: A. s.c.- kary pieniężnej, w wysokości 12 000 zł, z tytułu urządzania gier na automacie o nazwie ADELL 2, nr [...], poza kasynem gry, utrzymał w mocy zaskarżoną decyzję.

W stanie faktycznym przedmiotowej sprawy funkcjonariusze Urzędu Celnego w [...], w dniu 21 kwietnia 2016 r., przeprowadzili kontrolę w lokalu o nazwie "[...]" w [...], prowadzonym przez R. M.. W trakcie tych czynności stwierdzili i zabezpieczyli znajdujący się w lokalu automat do gier ADELL 2, nr [...].

W ramach przeprowadzonych czynności ustalono, że przedmiotowy automat jest własnością firmy B. sp. z.o.o. z/s w [...]. Podmiot ten wydzierżawiał od prowadzącego lokal część jego powierzchni, za czynsz w kwocie 1 000 zł miesięcznie.

Automat do lokalu wstawił pracownik A. s.c. W. B.. Do jego obowiązków należało też serwisowanie urządzenia, uzupełnianie automatu pięciozłotowym bilonem, wyjmowanie z niego gotówki na koniec miesiąca i sporządzanie z tego protokołu, a także przekazywanie czynszu właścicielowi lokalu.

Podstawą realizowania przez A. s.c. opisanych wyżej czynności serwisowych i czynności z zakresu bieżącej obsługi, w odniesieniu do automatu, o którym mowa w niniejszej sprawie, była zawarta przez nią w dniu 2 stycznia 2015 r. umowa z C. sp. z o.o. z siedzibą w [...] (dalej C. lub zleceniodawca) w zakresie obsługi urządzeń do gier rozrywkowych. C. oświadczyła w treści przedmiotowej umowy, że przedmiotem jej działalności są usługi świadczone na rzecz przedsiębiorców eksploatujących urządzenia do gier rozrywkowych w miejscach ich instalacji, tzw. punktach gier, zwane dalej urządzeniami. W ramach tej umowy spółka cywilna A. zobowiązała się do świadczenia następującego zakresu usług na rzecz zleceniodawcy: wykonywania usług transportowych, pobierania gotówki z urządzeń, prowadzenia stałego serwisu urządzeń, zapewniającego utrzymanie urządzeń rozrywkowych w dobrym stanie technicznym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00