Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Opolu z dnia 21 października 2019 r., sygn. I SA/Op 206/19

Podatek od towarów i usług; Interpretacje podatkowe

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Aleksandra Sędkowska Sędziowie Sędzia WSA Grzegorz Gocki (spr.) Sędzia WSA Marzena Łozowska po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 21 października 2019 r. sprawy ze skargi A Spółki z o.o. w [...] na postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 8 marca 2019 r., nr [...] w przedmiocie pozostawienia wniosku o interpretację indywidualną w przedmiocie podatku od towarów i usług bez rozpatrzenia oddala skargę.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi jest postanowienie dnia 8 marca 2019 r., wydane na podstawie art. 13 § 2a, art. 221, art. 233 § 1 pkt 1 i art. 239 w zw. z art. 14h ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) - dalej określana jako "op." przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej, którym utrzymał on w mocy własne postanowienie z dnia 18 stycznia 2019 r. o pozostawieniu bez rozpatrzenia wniosku A Spółki z o.o. w [...] (dalej określanego jako strona, wnioskodawca, Spółka lub skarżąca) o wydanie interpretacji dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania właściwej stawki podatku dla sprzedaży Wapna nawozowego.

Powyższe postanowienie wydano w następującym stanie faktycznym i prawnym.

We wniosku złożonym w dniu 28 września 2018 r., wnioskodawca działający przez pełnomocnika przedstawił następujący stan faktyczny/zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: "VAT"). W ramach prowadzonej działalności rozpoczął produkcję i zamierza produkować w przyszłości wapno nawozowe granulowane o następującym składzie: węglan wapnia CaCo3 (ok. 88%), woda, wapno hydratyzowane Ca(OH)2 ok. 2% (zwane dalej Wapno nawozowe).

Wapno nawozowe powstaje w procesie zmieszania zmielonego kamienia wapiennego (CaCo3 ok. 88%) z wodą (H2O łącznie w procesie ok. 10%) i 2 % wapna hydratyzowanego Ca(OH)2. Kamień mielony, woda i niewielkie ilości wapna są mieszane na talerzu granulacyjnym, a następnie zmielony kamień wapienny w postaci granulatu jest suszony w celu zmniejszenia ilości wody w wapnie nawozowym. Przed sprzedażą granulat mączki kamienia wapiennego jest przesiewani i konfekcjonowany w worki typu BIG-BAG o wadze 500 kg.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00