Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 20 sierpnia 2019 r., sygn. III SA/Po 281/19

Gry losowe

 

Dnia 20 sierpnia 2019 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ireneusz Fornalik Sędziowie WSA Małgorzata Górecka WSA Walentyna Długaszewska (spr.) Protokolant: st. sekr. sąd. Janusz Maciaszek po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 20 sierpnia 2019 roku przy udziale sprawy ze skargi X na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia [...] roku nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej z tytułu urządzania gier na automacie poza kasynem gry oddala skargę

Uzasadnienie

UZASADNIENIE.

Decyzją z dnia [...] września 2017 r. Naczelnik [...] Urzędu Celno - Skarbowego w [...] wymierzył J. W. karę pieniężną w wysokości [...] zł za urządzanie gier na 1 automacie SUPER BANK nr [...] poza kasynem gry w lokalu o nazwie [...], [...], ul. [...].

W motywach rozstrzygnięcia organ I instancji wyjaśnił, że w dniu [...] kwietnia 2015 r. w toku wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że w kontrolowanym lokalu znajduje się przedmiotowy automat. Po przeprowadzeniu eksperymentu ( gry kontrolnej ) stwierdzono, że automat służy do urządzania gier losowych w rozumieniu ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. Przeprowadzane na automacie gry nie mają charakteru zręcznościowego. Zawierają element losowości, wobec tego mają charakter losowy.

Za urządzającego gry uznano stronę skarżącą. Organ I instancji wskazał, że strona podpisała umowę z dnia 15 kwietnia 2015 r. ze spółką [...], na mocy której była zobowiązana do dostarczania energii elektrycznej, do ochraniania automatu przed zniszczeniem czy uszkodzeniem, do powiadamiania o uszkodzeniach automatów oraz do umożliwienia osobom wskazanym przez dysponenta automatu swobodnego dostępu do tego urządzenia. Czynsz był uzależniony od faktu eksploatowania automatów. Spółka mogła też rozwiązać umowę w sytuacji, gdy eksploatacja automatu nie przynosi w okresie 1 miesiąca przychodu wyższego niż wysokość czynszu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00