Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 18 lipca 2019 r., sygn. III SA/Wr 597/18

Gry losowe

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Sędziowie Sędzia WSA Tomasz Świetlikowski, Sędzia WSA Katarzyna Borońska, Barbara Ciołek (sprawozdawca), , Protokolant sekretarz sądowy Ewa Zawal, po rozpoznaniu w Wydziale III na rozprawie w dniu 18 lipca 2019 r. sprawy ze skargi K.N. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej we W. z dnia [...] października 2018 r. Nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej z tytułu urządzania gier poza kasynem gry oddala skargę w całości.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z [...] października 2018 r. (nr [...]) Dyrektor Izby Administracji Skarbowej we W., po rozpatrzeniu odwołania K.N. (dalej: strona, skarżący) - utrzymał w mocy decyzję Naczelnika D. Urzędu Celno - Skarbowego we W. z [...] czerwca 2018 r. (nr [...]), w sprawie nałożenia na stronę kary pieniężnej w kwocie [...] zł, w związku z urządzaniem gier na automatach do gier poza kasynem gry.

W uzasadnieniu rozstrzygnięcia organ pierwszej instancji wskazał, że [...] marca 2015 r. funkcjonariusze celni Urzędu Celnego w L. przeprowadzili kontrolę w lokalu "A"przy ul. [...] w zakresie przestrzegania przepisów prawa regulujących urządzanie i prowadzenie gier hazardowych (z przeprowadzonych czynności został sporządzony protokół kontroli). W jej wyniku stwierdzono, że w lokalu znajdują się trzy urządzenia do gier: [...] nr [...], [...] nr [...] oraz [...] nr [...]. Kontrolujący przeprowadzili eksperyment oraz dokonali zewnętrznych oględzin automatów. W wyniku eksperymentu stwierdzono, że gry prowadzone na przedmiotowych zawierają element losowości oraz są grami o wygrane pieniężne, przez co wyczerpały definicję gry na automatach z art. 2 ust. 3 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 471 ze zm.; dalej: ustawa o grach hazardowych, u.g.h.), a tym samym urządzanie gier naruszało art. 6 ust. 1 ustawy o grach hazardowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00