Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 8 lipca 2019 r., sygn. II SA/Rz 78/19

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący SWSA Krystyna Józefczyk /spr./ Sędziowie WSA Magdalena Józefczyk WSA Piotr Godlewski Protokolant starszy sekretarz sądowy Sylwia Opioła po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 24 czerwca 2019 r. sprawy ze skargi M. W. i P. P. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia [...] listopada 2018 r. nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej za urządzanie gier na automatach poza kasynem gry -skargę oddala-

Uzasadnienie

Przedmiotem skarg M.W. i P.P. jest wydana na podstawie art. 233 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2017 r., poz. 201, dalej: O.p.) w związku z art. 2 ust. 3 i 4, art. 89 ust. 1 pkt 2 i ust. 2 pkt 2, art. 91 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 471, dalej: u.g.h.) decyzja Dyrektora Izby Administracji Skarbowej (dalej: DIAS) z dnia [...] listopada 2018 r. nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej za urządzanie gier na automatach poza kasynem gry, utrzymująca w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celno - Skarbowego (dalej: Naczelnik UC) z dnia [...] września 2017r. nr [...] wymierzającą solidarnie wspólnikom byłej spółki cywilnej P. - W. "[...]" z siedzibą [....] tj. M.W. i P.P. karę pieniężną m. in. na podstawie art. 207 O.p. i art. 2 ust. 3 i ust. 4, art. 3, art. 6 ust. 1, art. 8, art. 14 ust.1, art. 23 a ust.1, art. 89 ust. 1 pkt 2 i ust. 2 pkt 2 u.g.h. z tytułu urządzania gier na automacie [...] nr [...] poza kasynem gry tj. w Sanatorium Uzdrowiskowym "[...]" w [...] przy ul. [...].

Z uzasadnienia decyzji i akt administracyjnych sprawy wynika, że funkcjonariusze UC w [...], w dniu [...] listopada 2015 r., w trakcie czynności kontrolnych stwierdzili, że w opisanym lokalu znajduje się czynne urządzenie do gry opisane wyżej. Ustalono, że właścicielem lokalu była A Sp. z o.o. z/s w [...], gdyż wskazuje na to zawarta z B Sp. z.o.o. z/s w [....] w dniu [...] października 2015 r. umowa ramowa dzierżawy powierzchni. Na podstawie tej umowy wydzierżawiający, A Sp. z o.o., udostępnił część lokalu - Sanatorium Uzdrowiskowym "[...]" w [...] przy ul. [...], dzierżawcy, tj. B sp. z o.o., w celu zainstalowania urządzeń do gier, na których dzierżawca prowadził będzie działalność gospodarczą. W dniu [...] stycznia 2015 r. spółka cywilna P. - W. "[...]" występując jako zleceniobiorca, zawarła z C sp. z o.o. z siedzibą w [...] (zleceniodawca) umowę w zakresie obsługi urządzeń do gier rozrywkowych. C sp. z o.o. (zleceniodawca) oświadczyła, że przedmiotem jej działalności są usługi świadczone na rzecz przedsiębiorców eksploatujących urządzenia do gier rozrywkowych w miejscach ich instalacji, tzw. punktach gier, zwane dalej urządzeniami. W ramach tej umowy spółka cywilna P. - W. "[...]" zobowiązała się do "świadczenia następującego zakresu usług na rzecz zleceniodawcy:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00