Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 16 lipca 2019 r., sygn. I SA/Rz 321/19

Celne postępowanie; Podatek od towarów i usług

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S.NSA Jacek Surmacz /spr./, Sędzia WSA Małgorzata Niedobylska, Asesor WSA Jacek Boratyn, Protokolant sekr. sąd. Anna Kotowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 2 lipca 2019 r. spraw ze skarg "A." S.A. w O. i K.P. na decyzje Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia [...] marca 2019 r.: - nr [...] w przedmiocie długu celnego, - nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług 1) uchyla zaskarżone decyzje, 2) zasądza od Dyrektora Izby Administracji Skarbowej na rzecz skarżących "A." S.A. w O. i K.P. solidarnie kwotę 2 988 (dwa tysiące dziewięćset osiemdziesiąt osiem) złotych oraz na rzecz skarżącej K.P. kwotę 3034 (trzy tysiące trzydzieści cztery) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej, po rozpatrzeniu odwołań "A" S.A. z siedzibą w O. (zwanej dalej spółką), od decyzji Naczelnika [...] Urzędu Celno-Skarbowego wydał następujące rozstrzygnięcia:

1) decyzją z dnia [...] marca 2019 r. nr [...], utrzymał w mocy decyzję Naczelnika [...] Urzędu Celno-Skarbowego z dnia [...] września 2018 r. nr [...], w przedmiocie stwierdzenia powstania długu celnego w przywozie, na dzień 15 sierpnia 2015 r., w związku z usunięciem spod dozoru celnego towarów w postaci: wkłady do maszynek do golenia, artykuły do telefonów, części samochodowe, narzędzia, wyposażenie domu, artykuły elektroniczne, tkanina, artykuły fotograficzne, okulary, artykuły dentystyczne, odzież, obuwie, bielizna, torebki, kosmetyki, czapki, opakowania (zgłoszenie celne [...]), podlegającego należnościom przywozowym, a także określenia spółce oraz K. P. (zwanej dalej skarżącą), długu celnego w wysokości 32 961 zł,

2) decyzją z dnia [...] marca 2019 r. nr [...], utrzymał w mocy decyzję Naczelnika [...] Urzędu Celno-Skarbowego z dnia [...] września 2018 r. nr [...], w przedmiocie stwierdzenia powstania obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług, z tytułu importu towarów, na dzień 15 sierpnia 2015 r., w związku z powstaniem długu celnego w stosunku do ww. towarów, w związku z usunięciem spod dozoru celnego, a także określenia spółce i skarżącej zobowiązania podatkowego w podatku od towarów i usług, z tytułu importu towaru w wysokości 199 230 zł.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00