Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 17 lipca 2019 r., sygn. III SA/Łd 347/19

Transport

 

Dnia 17 lipca 2019 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi, Wydział III w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Krzysztof Szczygielski Sędziowie Sędzia WSA Monika Krzyżaniak Sędzia NSA Janusz Nowacki (spr.) Protokolant Sekretarz sądowy Blanka Kuźniak po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 17 lipca 2019 roku sprawy ze skargi M.S. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Ł. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej z tytułu naruszenia obowiązków związanych z drogowym przewozem towarów oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z [...], wydaną na podstawie art. 233 § 1 pkt 1 o.p., art. 26 ust. 5 ustawy z dnia 9 marca 2017 r. o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów (tekst jedn.: Dz. U. z 2018 r., poz. 2332), zwanej dalej ustawą o systemie monitorowania przewozu, Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w [...] utrzymał w mocy decyzję Naczelnika [...] Urzędu Celno-Skarbowego w [...] z [...] o nałożeniu na M. S. łącznej kary pieniężnej w wysokości 20 000,00 zł z tytułu naruszenia obowiązków związanych z drogowym przewozem towarów według zgłoszeń [...] i [...].

W uzasadnieniu organ administracji podniósł, że 6 sierpnia 2018 r. funkcjonariusze [...] Urzędu Celno-Skarbowego w [...] podczas kontroli przewozu towarów objętych systemem monitorowania SENT, tj. oleju zaklasyfikowanego do pozycji CN 2710 oraz CN 3403, stwierdzili, że w zgłoszeniach przewozu zostały wprowadzone dane niezgodne ze stanem faktycznym. W zgłoszeniach wpisany został środek transportu o numerze rejestracyjnym [...], natomiast podczas kontroli stwierdzono ciągnik o numerze [...]. Kontrolujący ustalili, że przewoźnikiem towarów był M. S. prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Usługi Transportowe M. S. z siedzibą w [...].

Decyzją z [...] Naczelnik [...] Urzędu Celno-Skarbowego w [...] na podstawie art. 24 ust. 1 w związku z art. 6 ust. 3, art. 8 ust. 1 i art. 26 ust. 1, 2 i 5 ustawy o systemie monitorowania przewozu nałożył na M. S. łączną karę pieniężną w wysokości 20 000 zł za naruszenie obowiązków związanych z drogowym przewozem towarów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00