Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 19 czerwca 2019 r., sygn. II SA/Sz 443/19

Ruch drogowy

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Katarzyna Sokołowska Sędziowie Sędzia NSA Stefan Kłosowski (spr) Sędzia WSA Patrycja Joanna Suwaj po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 19 czerwca 2019 r. sprawy ze skargi Prokuratora Okręgowego w S. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie wynagrodzenia za dozór pojazdu oddala skargę.

Uzasadnienie

Wnioskiem z dnia 31 października 2014r. Z. S. (dalej : "wnioskodawca") zwrócił się do Starosty [...] o przyznanie wynagrodzenia za dozór pojazdu marki [...] o numerze rejestracyjnym [...] za okres od dnia [...]. do dnia 31 października 2014r. w kwocie [...]zł. Wniosek zmodyfikował pismem z dnia 11 maja 2017r. domagając się wynagrodzenia za okres do dnia 11 maja 2017r. w kwocie [...] zł., a następnie pismem z dnia 15 września 2017r. domagając się wynagrodzenia za okres do dnia [...]. w kwocie [...]zł.

Postanowieniem z dnia [...]., znak [...] Starosta [...] odmówił wnioskodawcy przyznania wynagrodzenia za dozór przedmiotowego pojazdu w okresach od dnia [...] do dnia [...]

W uzasadnieniu powyższego rozstrzygnięcia organ powołał się na następujący stan faktyczny.

Na podstawie dyspozycji usunięcia pojazdu ni-[...] z dnia [...]. wydanej przez funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w G., samochód marki [...] o nr rej. [...], został w tym dniu odholowany na parking strzeżony prowadzony przez wnioskodawcę. W dyspozycji usunięcia pojazdu wskazano jako przyczynę jego usunięcia kierowanie pojazdem w warunkach art. 178 a § 1 kk, art. 94 § 1 kodeksu wykroczeń.

W tym samym dniu funkcjonariusz Policji dokonał zatrzymania pojazdu na potrzeby postępowania karnego. W dniu [...] sporządzono protokół tymczasowego zajęcia mienia.

Postanowieniem z dnia [...]. Prokurator Rejonowy w G. orzekł o zabezpieczeniu majątkowym przyszłej kary grzywny oraz środka karnego poprzez zajęcie samochodu osobowego marki [...] o nr rej. [...], a następnie Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w G. zajął przedmiotowy pojazd, pozostawiając go na parkingu strzeżonym należącym do wnioskodawcy i oddając zajęty pojazd pod jego dozór, a wnioskodawca rolę dozorcy przyjął.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00