Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 4 czerwca 2019 r., sygn. II SA/Kr 380/19

Planowanie przestrzenne

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Andrzej Irla Sędziowie : WSA Krystyna Daniel (spr.) NSA Anna Szkodzińska Protokolant : starszy sekretarz sądowy Małgorzata Piwowar po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 4 czerwca 2019 r. sprawy ze skargi firma D w K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K z dnia 14 lutego 2019 r. znak: [...] w przedmiocie odmowy ustalenia warunków zabudowy skargę oddala.

Uzasadnienie

Decyzją z 21 listopada 2018 r. Prezydent Miasta K., na podstawie art. 10 ust. 3b w zw. z art. 10 ust. 3a ustawy z 27.03.2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2018 r., poz. 1945) po rozpoznaniu wniosku [...] S.A. z siedzibą w K., odmówił ustalenia warunków zabudowy dla zamierzenia inwestycyjnego pn.: "Rozbudowa i nadbudowa istniejącego budynku usługowo-handlowego z przeznaczeniem na budynek usługowo-handlowy na działce nr [...] obr. [...] wraz z infrastrukturą techniczną, komunikacyjną oraz naziemnymi miejscami postojowymi na działkach nr [...] i [...] obr. j.w., przy ul. [...] w K.".

W uzasadnieniu decyzji podano, że wniosek w sprawie ustalenia warunków zabudowy wpłynął w dniu 19.07.2018 r. Do wniosku załączona została "Ekspertyza konstrukcyjna istniejącego przyziemia i możliwości nadbudowy i przebudowy parteru budynku przy ul. [...] w K. działka nr [...] obr. [...]". Z przedłożonej ekspertyzy wynika, iż obiekt usługowy uległ pożarowi w 2003 r. Całą konstrukcję parteru zdemontowano, a płytę stropową nad piwnicą zabezpieczono papą i folią. Z kondygnacji parteru pozostała konstrukcja stalowa i żelbetowa kładek pieszych prowadząca obecnie z parkingu na płytę stropową nad podziemiem. Z ekspertyzy wynika, iż zniszczony przez pożar budynek był budynkiem parterowym, podpiwniczonym, wolnostojącym. W parterze budynku (który uległ zniszczeniu) zlokalizowane były stoiska handlowe, natomiast w piwnicach mieściły się magazyny i zaplecze techniczne budynku. Jak wskazano w ekspertyzie dotyczy ona możliwości odbudowy części parterowej oraz renowacji piwnic dla celów handlowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00