Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Kielcach z dnia 6 czerwca 2019 r., sygn. II SA/Ke 227/19

Gry losowe

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Beata Ziomek, Sędziowie Sędzia WSA Dorota Chobian (spr.), Asesor WSA Agnieszka Banach, Protokolant Starszy inspektor sądowy Katarzyna Tuz-Stando, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 6 czerwca 2019r. przy udziale Wiesławy Klimontowicz Prokuratora Prokuratury Rejonowej Kielce - Zachód w Kielcach delegowanej do Prokuratury Okręgowej w Kielcach sprawy ze skargi W.Z. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia [...] znak: [...] w przedmiocie kary pieniężnej za urządzanie gry na automatach poza kasynem uchyla zaskarżoną decyzję.

Uzasadnienie

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej decyzją z [...], po rozpatrzeniu odwołania W.Z. od decyzji Naczelnika Urzędu Celno-Skarbowego z [...], w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej w łącznej wysokości 24.000,00 zł za urządzanie gier hazardowych na automatach do gier, na podstawie art. 233 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (tekst jedn. Dz. U. z 2018 r. poz. 800 ze zmianami), dalej "O.p." utrzymał w mocy zaskarżoną decyzję.

W uzasadnieniu organ podał, że wyniku czynności procesowych wykonywanych przez funkcjonariuszy policji KPP 23 kwietnia 2013 r. ujawniono w lokalu Bar "[...]" przy ul. K. 1 w P. dwa urządzenia do gier Csani Money Transfer nr [...], Csani Money Transfer nr [...] które stanowiły automaty służące do urządzania gier hazardowych. Na urządzeniach tych nie przeprowadzono eksperymentu kontrolnego. Natomiast do akt jako dowód włączono opinię z 7 października 2016 r., dotyczącą powyższych urządzeń, którą sporządził biegły sądowy z zakresu informatyki, telekomunikacji i automatów do gier. W podsumowaniu tej opinii biegły uznał, że badane urządzenia umożliwiają rozgrywanie gier hazardowych i powinny podlegać przepisom ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z 2009 r. Nr 201, poz. 1540 ze zm.), zwana dalej "u.g.h.". Ponadto także dowody z przesłuchania świadków potwierdziły, że ujawnione urządzenia umożliwiały gry hazardowe.

Zobacz także
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00