Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 18 czerwca 2019 r., sygn. III SA/Gl 357/19

Inne

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Beata Kozicka, Sędzia WSA Małgorzata Jużków (spr.), Sędzia WSA Barbara Orzepowska-Kyć, , po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 18 czerwca 2019 r. sprawy ze skargi Z. B. na postanowienie Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Katowicach z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie przyznania wynagrodzenia ustanowionemu z urzędu tymczasowemu pełnomocnikowi szczególnemu oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżonym postanowieniem z [...] r. nr [...] Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Katowicach utrzymał w mocy postanowienie Naczelnika Urzędu Skarbowego w R. z [...] r. nr [...] przyznające doradcy podatkowemu Z. B., jako ustanowionemu z urzędu tymczasowemu pełnomocnikowi szczególnemu za udział w postępowaniach podatkowym o nr od [...] do [...] (11) prowadzonych w stosunku do A sp. z o.o. w T. w wysokości [...] zł ([...] zł netto + 23% VAT). Jako podstawę prawną rozstrzygnięcia organ pierwszej instancji powołał przepisy art. 270a, art. 265 § 1 pkt 6, art. 267 § 1a, art. 138n § 3 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2015 r. poz. 613 ze zm. - zwana dalej op) oraz na § 2 ust. 1 i ust. 3, § 3 ust. 1 i § 4 ust. 1 rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z 31 stycznia 2011 r. w sprawie wynagrodzenia za czynności doradcy podatkowego w postępowaniu przed sądami administracyjnymi oraz szczegółowych zasad ponoszenia kosztów pomocy prawnej udzielonej przez doradcę podatkowego z urzędu (Dz.U. z 2011 r. nr 31, poz. 153).

Rozstrzygniecie wydano w następującym stanie sprawy.

Organy podatkowe prowadziły kontrolę wywiązywania się z rozliczeń podatku akcyzowego w obrocie krajowym, wewnątrzwspólnotowym olejem napędowym, benzyną oraz produktami ropopochodnymi, a także opłaty paliwowej przez firmę A sp. z o.o. w okresie od stycznia 2014 r. do 31 maja 2015 r. Ustalenia i przebieg kontroli opisano w Protokole z 23 października 2015 r. Organ ustalił, że w okresach rozliczeniowych od lipca 2014 r. do maja 2015 r. kontrolowana firma posiadała olej napędowy niewiadomego pochodzenia od którego nie został zapłacony podatek akcyzowy ani opłata paliwowa.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00