Wyrok WSA w Warszawie z dnia 11 kwietnia 2019 r., sygn. III SA/Wa 2295/18
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodnicząca sędzia WSA Katarzyna Owsiak, Sędziowie sędzia WSA Monika Świercz (sprawozdawca), sędzia WSA Anna Zaorska, Protokolant referent stażysta Krzysztof Durka, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 11 kwietnia 2019 r. sprawy ze skargi T. sp. z o.o. z siedzibą w P. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 18 lipca 2018 r. nr IPPP3/4512-926/15-7/JF w przedmiocie podatku od towarów i usług 1) uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną, 2) zasądza od Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej na rzecz T. sp. z o.o. z siedzibą w P. kwotę 457 zł (słownie: czterysta pięćdziesiąt siedem złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.
Uzasadnienie
T. sp. z o.o. z siedzibą w W. (dalej zwana: "Skarżącą", "Stroną" lub "Spółką") złożyła wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania świadczeń za usługę kompleksową.
Spółka przedstawiając stan faktyczny i zdarzenie przyszłe wskazała, że w ramach prowadzonej działalności gospodarczej świadczy na rzecz podmiotów trzecich (dalej "zleceniodawcy" lub "klienci") kompleksowe usługi konfekcjonowania/pakowania. Usługi te świadczone są na towarach powierzonych przez klientów i polegają m.in. na sortowaniu, kompletowaniu, umieszczaniu w odpowiednich opakowaniach, oznakowaniu towarów - gier wideo, filmów, itp. produktów zapisanych na nośnikach w postaci płyt CD, DVD oraz na innych formatach (dalej "nośniki"). Prace wykonywane są na podstawie zindywidualizowanych wytycznych bądź specyfikacji dostarczanych przez zleceniodawców. Strona wskazała, że celem świadczenia jest konfekcjonowanie i opakowanie powierzonego towaru oraz przygotowanie go do wysyłki i sprzedaży konsumenckiej. W wyniku tych prac powstają gotowe towary handlowe, których producentami i właścicielami pozostają zleceniodawcy.