Orzeczenie
Wyrok WSA w Lublinie z dnia 10 kwietnia 2019 r., sygn. I SA/Lu 816/18
Interpretacje podatkowe; Podatek od towarów i usług
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Monika Kazubińska-Kręcisz Sędziowie WSA Wiesława Achrymowicz WSA Andrzej Niezgoda (sprawozdawca) Protokolant referent stażysta Katarzyna Jacyniuk po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 10 kwietnia 2019 r. sprawy ze skargi R. Ś.-W. N. S. w L. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług oddala skargę.
Uzasadnienie
Zaskarżoną interpretacją indywidualną z dnia [...] Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, dalej także "organ interpretacyjny", stanowisko "A", dalej: "wnioskodawca", "skarżąca", przedstawione we wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej w przedmiocie podatku od towarów i usług, w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego dla dotacji na dofinansowanie projektu "Nowoczesne zarządzanie strategiczne kluczem do sukcesu" oraz wykonania usługi doradczej w ramach tego projektu - uznał za prawidłowe, natomiast w zakresie wliczenia otrzymanej dotacji do podstawy opodatkowania, sposobu wykazania dofinansowania i wkładu własnego na fakturze oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących koszty bezpośrednie i pośrednie projektu - uznał za nieprawidłowe.
We wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego z dnia [...] maja 2018 r., uzupełnionym następnie pismem z dnia 2 lipca 2018 r., stanowiącym odpowiedź na wezwanie organu interpretacyjnego z dnia 15 czerwca 2018 r., wnioskodawca przedstawił następujący stan faktyczny. Wnioskodawca, jako "lider partnerstwa", zawarł z "B", dalej: ""B"", "instytucja pośrednicząca", umowę o dofinansowanie Projektu: "Nowoczesne zarządzanie strategiczne kluczem do sukcesu" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu realizowane jest opracowanie i wdrożenie programów rozwojowych w 180 mikro i małych przedsiębiorstwach z branży usług medycznych poprzez kompleksowe wsparcie doradcze do 30 listopada 2018 r. Wsparcie, o którym mowa, kierowane jest do przedsiębiorstw, prowadzących działalność gospodarczą w ramach sekcji Q (PKD 86.87.88), nieposiadających strategii lub programu rozwoju z terenu całego kraju, a w szczególności do ich kadr zarządzających, zaangażowanych w proces rekrutacji. Kolejną grupą uczestników tego projektu byli interesariusze (przedstawiciele różnych instytucji, urzędów, organizacji skupiających pracodawców), wśród których upowszechniano wiedzę o zdiagnozowanych potrzebach lub barierach rozwojowych. W realizacji tego projektu uczestniczą: wnioskodawca, czyli lider projektu (beneficjent) i partnerzy, świadczący usługi doradcze.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right