Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 24 kwietnia 2019 r., sygn. II SA/Gd 864/18

Administracyjne postępowanie

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodnicząca Sędzia WSA Jolanta Górska (spr.) Sędziowie: Sędzia WSA Mariola Jaroszewska Asesor WSA Magdalena Dobek-Rak Protokolant Asystent sędziego Krzysztof Pobojewski po rozpoznaniu w dniu 24 kwietnia 2019 r. w Gdańsku na rozprawie sprawy ze skargi W. B. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia 16 października 2018 r. nr [...] w przedmiocie nieważności decyzji w sprawie pozostawienia bez rozpoznania podania dotyczącego środowiskowych uwarunkowań realizacji przedsięwzięcia oddala skargę.

Uzasadnienie

Skarga W. B. do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego, stwierdzającą nieważność decyzji w sprawie pozostawienia bez rozpoznania podania dotyczącego środowiskowych uwarunkowań realizacji przedsięwzięcia, wniesiona została w następujących okolicznościach faktycznych i prawnych sprawy:

W dniu 14 marca 2008 r. skarżący zwróciła się do Wójta Gminy z wnioskiem o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia polegającego na rozbudowie istniejącego Zakładu Drobiarskiego w G.

Decyzją nr [..] z dnia 18 marca 2008 r. Wójt Gminy pozostawił podanie bez rozpoznania. W podstawie prawnej powołano art. 64 § 2 k.p.a. oraz art. 46 ustawy Prawo ochrony środowiska. W uzasadnieniu decyzji stwierdzono, że zgodnie z wnioskiem inwestora nie przewiduje się podczas rozbudowy zwiększenia produkcji, przewidziano natomiast rozbudowę pomieszczeń socjalnych, pomieszczeń składowania odpadów brudnych i czystych, mroźni oraz pomieszczeń dystrybucji. Organ wskazał nadto na § 3 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2004 r. w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko oraz szczegółowych uwarunkowań związanych z kwalifikowaniem przedsięwzięcia do sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko, z którego wynika, że sporządzenia raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko może wymagać przedsięwzięcie wzrost zużycia surowców, materiałów, paliw, energii o nie mniej niż 20%. Planowane przedsięwzięcie wg zapewnień inwestora nie będzie przekraczało 20% zużycia energii, wody i surowców do zużycia przed rozbudową.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00