Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 19 marca 2019 r., sygn. VI SA/Wa 1895/18

Własność przemysłowa

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Frąckiewicz Sędziowie Sędzia WSA Małgorzata Grzelak (spr.) Sędzia WSA Aneta Lemiesz Protokolant st. sekr. sąd. Jarosław Kielczyk po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 19 marca 2019 r. sprawy ze skargi S. Sp. z o.o. z siedzibą w [...] na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] kwietnia 2018 r. nr [...] w przedmiocie unieważnienie prawa ochronnego na znak towarowy oddala skargę

Uzasadnienie

S. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w [...] (dalej: skarżący, wnioskodawca), reprezentowany przez radcę prawnego, złożył do tutejszego Sądu skargę na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej (dalej: UP) z [...] kwietnia 2018r. nr [...] o oddaleniu wniosku skarżącego o unieważnienie prawa ochronnego na znak towarowy słowny [...] o numerze [...] (dalej: sporny znak) na podstawie art. 129 ust. 1 pkt 2 w związku z art. 129 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 30 czerwca 2000 roku Prawo własności przemysłowej (tekst jednolity: Dz. U. z 2013r., poz. 1410 z późniejszymi zmianami, dalej p.w.p.), udzielonego decyzją UP z [...] kwietnia 2012r., z pierwszeństwem od [...] czerwca 2010r. na rzecz P. Spółka Akcyjna z siedzibą w [...] (dalej: uprawniony, uczestnik). Nadto, na podstawie art. 98 k.p.c. w związku z art. 256 ust. 2 p.w.p. przyznał uprawnionemu od skarżącego 1600 złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania w sprawie.

Sporny znak towarowy jest znakiem słownym składającym się z jednego słowa "[...]". Został zgłoszony do ochrony w dniu [...] czerwca 2010r. (a nie "[...] czerwca 2010 r." jak wskazano oczywiście omyłkowo na str. 7 zaskarżonej decyzji) i jest przeznaczony do oznaczania następujących towarów z klasy 32: piwo, wyciąg chmielowy do wytwarzania piwa, wody mineralne, napoje bezalkoholowe, syropy i esencje do napojów, soki owocowe, warzywne, napoje witaminizowane. Odbiorcami tych towarów jest ogół polskich konsumentów (niesporne między stronami).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00