Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 22 marca 2019 r., sygn. III SA/Wa 2296/18

Interpretacje podatkowe

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Radosław Teresiak (sprawozdawca), Sędziowie sędzia WSA Włodzimierz Gurba, sędzia WSA Monika Świercz, , po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 22 marca 2019 r. sprawy ze skargi S. LTD z siedzibą w Wielkiej Brytanii na postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 25 lipca 2018 r. nr 0114-KDIP2-1.4010.178.2018.2.AJ w przedmiocie odmowy wydania indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego 1. uchyla zaskarżone postanowienie; 2. zasądza od Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej na rzecz S. LTD z siedzibą w Wielkiej Brytanii kwotę 357 zł (słownie: trzysta pięćdziesiąt siedem złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

W dniu 30 kwietnia 2018 r. S. LTD (dalej: Skarżąca, Spółka, Wnioskodawca) złożyła wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Skarżąca jest spółką prawa handlowego, zarejestrowaną według prawa Wielkiej Brytanii, z siedzibą w I. Spółka jest osobą prawną i swym prawnym charakterem jest zbliżona do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Przedmiotem działalności Spółki jest nadzór i zarządzanie sieciami telekomunikacyjnymi Spółka nie zatrudnia pracowników. Stuprocentowym udziałowcem i jedynym członkiem zarządu Spółki jest osoba fizyczna na stałe mieszkająca w Polsce i posiadająca w Polsce ośrodek interesów życiowych. Jednocześnie Spółka posiada 98% udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, zarejestrowanej według prawa polskiego, z siedzibą w W. (dalej: Spółka córka). W zarządzie Spółki córki zasiada m.in. ta sama osoba, jak w przypadku wnioskodawcy oraz druga osoba fizyczna, również zamieszkująca i posiadająca w Polsce ośrodek interesów życiowych. Zgodnie z umową Spółki córki każdy z członków zarządu ma prawo do samodzielnej reprezentacji Spółki córki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00