Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 28 marca 2019 r., sygn. I SA/Wa 1536/18

Nieruchomości

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Gabriela Nowak (spr.) Sędziowie WSA Małgorzata Boniecka-Płaczkowska WSA Dariusz Chaciński Protokolant starszy referent Justyna Kobylarczyk po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 15 marca 2019 r. sprawy ze skargi B. K. na decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia [...] czerwca 2018 r. nr [...] w przedmiocie odmowy potwierdzenia prawa do rekompensaty za mienie pozostawione poza granicami RP 1. uchyla zaskarżoną decyzję oraz decyzję Wojewody [...] z [...] lutego 2018 r. nr [...]; 2. zasądza od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na rzecz B. K. kwotę 680 (sześćset osiemdziesiąt) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

ISA/Wa 1536/18

UZASADNIENIE

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji decyzją z dnia [...] czerwca 2018 r. nr [...] po rozpatrzeniu odwołania B. K. od decyzji Wojewody [...] z dnia [...] lutego 2018 r. nr [...], odmawiającej potwierdzenia B. K. prawa do rekompensaty z tytułu pozostawienia przez W. T. nieruchomości poza obecnymi granicami Rzeczypospolitej polskiej, położonej w miejscowości [...], gmina [...], powiat [...], województwo [...], składającej się z lasów o powierzchni [...] ha - utrzymał w mocy decyzję nr [...] Wojewody [...] z dnia [...] lutego 2018 r.

Przedmiotowa decyzja wydana została w oparciu o następujące ustalenia faktycznie i prawne.

B. K. wnioskiem z dnia 21 sierpnia 2014 r. zwróciła się do Wojewody [...] o wydanie decyzji potwierdzającej prawo do rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza obecnymi granicami Rzeczypospolitej Polskiej przez W. T. w postaci majątku ziemskiego [...], folwarku [...], gm. [...], pow. [...], woj. [...] oraz nieruchomości położonych w P. , pow. [...] a jako podstawę prawną wskazała art. 2 ust. 2 w związku z art. 2 ust. 3 ww. ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r.

Pismem z dnia 24 września 2015 r. doprecyzowała wniosek wskazując, że W. T. był współwłaścicielem w 1/4 części, wraz ze swym rodzeństwem - S. T., W. T. i K. T. - lasów o powierzchni [...] ha, wchodzących w skład majątku ziemskiego [...] oraz sześciu działek rolnych o powierzchni [...] ha, położonych w P., jak również wyłącznym właścicielem gruntów rolnych o powierzchni [...] ha, otrzymanych z podziału majątku [...].

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00