Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 20 marca 2019 r., sygn. VII SA/Wa 2061/18

Ruch drogowy

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Izabela Ostrowska Sędziowie: WSA Jolanta Augustyniak-Pęczkowska WSA Monika Kramek (spr.) Protokolant starszy sekretarz sądowy Artur Dobrowolski po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 20 marca 2019 r. sprawy ze skargi A. F. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w S. z dnia [...] czerwca 2018 r. nr [...] w przedmiocie skierowania na badania lekarskie w zakresie prawa jazdy kat. " B" 1. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję organu I instancji; 2. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego w S. na rzecz skarżącej A. F. kwotę 680 zł (sześćset osiemdziesiąt złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] czerwca 2018 r. znak: [...] Samorządowe Kolegium Odwoławcze w S., działając na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 k.p.a. po rozpatrzeniu odwołania A. F. od decyzji Starosty [...] z dnia [...] kwietnia 2018 r. nr [...] w sprawie skierowania na badanie lekarskie przeprowadzone w celu ustalenia istnienia lub braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami - utrzymało w mocy decyzję Starosty [...].

Zaskarżona decyzja została wydana w następującym stanie faktycznym.

W dniu 12 marca 2018 r. do Starostwa Powiatowego w G. wpłynął wniosek Komendy Powiatowej Policji w O. o skierowanie na badania lekarskie oraz badanie psychologiczne A. F. (dalej jako: "skarżąca") posiadającej uprawnienia do kierowania pojazdami w zakresie prawa jazdy kategorii B. W uzasadnieniu wniosku wskazano, że w dniu 2 maja 2017 r. w K. na drodze [...] doszło do wypadku drogowego, w którym poszkodowana została skarżąca. W dniu 27 czerwca 2017 r. skarżąca złożyła w Komendzie Powiatowej Policji w O. pisemne oświadczenie, że podczas wypadku doznała obrażeń ciała i jest pod stałą opieką ortopedy, neurologa, psychiatry i psychologa, ponadto ma wyznaczone zabiegi rehabilitacyjne celem powrotu do pełnej sprawności. Organ kontroli ruchu drogowego we wniosku podał, że dokumentacja medyczna z leczenia po wypadku daje podstawę do uzasadnionych zastrzeżeń, czy A. F. w obecnym stanie zdrowia może prowadzić pojazdy mechaniczne po drogach publicznych biorąc pod uwagę, że ma problemy z kręgosłupem szyjnym i poważne zaburzenia na tle psychicznym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00