Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 5 marca 2019 r., sygn. I SA/Rz 1174/18

Podatek od towarów i usług

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S. WSA Grzegorz Panek Sędziowie WSA Małgorzata Niedobylska /spr./ WSA Jarosław Szaro Protokolant sekr. sąd. Anna Kotowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 5 marca 2019 r. sprawy ze skargi L.L. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia [...] października 2018 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za I kwartał 2016 roku oddala skargę.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi L. L. jest decyzja Dyrektora Izby Administracji Skarbowej (dalej: DIAS) z dnia [...] października 2018 r. nr [...], w sprawie podatku od towarów i usług za I kwartał 2016 r.

Zaskarżone rozstrzygnięcie zostało oparte o następujące okoliczności faktyczne i prawne: W dniu 23 września 2016 r. została przeprowadzona kontrola podatkowa działalności gospodarczej prowadzonej przez L. L. (dalej: Podatnik) w zakresie rzetelności deklarowania podstaw opodatkowania w podatku od towarów i usług za okres od 1 stycznia do 31 marca 2016 r. Przedmiotem działalności gospodarczej prowadzonej przez ww. było świadczenie usług gastronomicznych. Kontrolujący ustalili, że w lokalu prowadzonym przez Podatnika sprzedawane były m.in. posiłki, desery, soki opodatkowane stawką podatku od towarów i usług 8 % oraz zestawy obejmujące towary opodatkowane różnymi stawkami podatku VAT, tj. stawką 23 % i stawką 8 % (zestaw składający się z napoju i ciastka lub paluchów). Napoje wchodzące w skład zestawu opodatkowane były stawką podatku VAT 23 %, natomiast ciastko lub paluchy opodatkowane były stawką 8 %.

Dokonane w toku kontroli podatkowej ustalenia stanowiły podstawę do wszczęcia przez Naczelnika Urzędu Skarbowego (dalej: NUS) postępowania podatkowego wobec Podatnika w zakresie podatku od towarów i usług za I kwartał 2016 r.

Decyzją z dnia [...] grudnia 2017 r. nr [...], NUS określił L. L. w podatku od towarów i usług za I kwartał 2016 r. kwotę nadwyżki podatku naliczonego nad należnym do odliczenia w następnych okresach rozliczeniowych w wysokości 0 zł oraz zobowiązanie podatkowe w wysokości 2.317 zł.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00