Orzeczenie
Wyrok WSA w Warszawie z dnia 15 lutego 2019 r., sygn. III SA/Wa 1918/18
Podatek dochodowy od osób fizycznych
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Ewa Radziszewska-Krupa (sprawozdawca), Sędziowie sędzia WSA Włodzimierz Gurba, sędzia WSA Katarzyna Owsiak, , po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 15 lutego 2019 r. sprawy ze skargi W.D. na postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] maja 2018 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wszczęcia postępowania w sprawie wniosku o udzielenie interpretacji indywidualnej oddala skargę
Uzasadnienie
I. Stan sprawy przedstawia się następująco:
1. W.D. (zwany dalej: "Skarżącym") złożył wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych (zwany dalej: "p.d.f.") w zakresie skutków podatkowych wniesienia udziałów w znaku towarowym w formie aportu do spółki komandytowej przez osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej. We wniosku przedstawił zdarzenie przyszłe:
Skarżący jest właścicielem znaku towarowego zarejestrowanego przez Prezesa Urzędu Patentowego pod nr [...] obejmującego znak słowno-graficzny [...]. Znak stanowi utwór oryginalny, nie narusza praw autorskich osób trzecich, w szczególności praw własności przemysłowej i intelektualnej. Skarżącemu przysługuje pełnia majątkowych praw do utworu. Skarżący zarejestrował ww. znak, ale nie wykorzystuje go w celach prowadzonej działalności gospodarczej, korzysta natomiast z niego D. sp. z o.o. spółka komandytowa w C. (zwana dalej: "Spółką"), w której Skarżący posiada status komandytariusza. Skarżący jest zainteresowany dokonaniem darowizny na rzecz swego Brata i Ojca udziałów w ww. znaku i majątkowych autorskich prawach autorskich do utworu obejmującego ww. znak, tak by każdy ze współudziałowców posiadał równe prawa do znaku towarowego, wynoszące po 1/3. Przeniesienie praw do znaku towarowego nastąpi w prawem przewidzianej formie.
Skarżący z pozostałymi współwłaścicielami planuje przenieść własność ww. znaku towarowego na rzecz Spółki, w której Skarżący i przyszli współwłaściciele praw do znaku posiadają status komandytariusza. Dokonanie tej czynności nastąpi przez wniesienie udziałów w prawie do znaku towarowego w formie aportu do Spółki. Wartość znaku towarowego, przenoszonego na rzecz Spółki określi biegły rzeczoznawca majątkowy. Ani Skarżący ani osoby, na rzecz których rozważane jest dokonanie darowizny nie prowadzą działalności gospodarczej i nie zamierzają wykorzystywać znaku towarowego w ramach ewentualnej działalności gospodarczej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right