Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 24 stycznia 2019 r., sygn. VIII SA/Wa 822/18

Inne

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Iwona Szymanowicz-Nowak, Sędziowie Sędzia WSA Leszek Kobylski (sprawozdawca), Sędzia WSA Marek Wroczyński, Protokolant starszy referent Małgorzata Domagalska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 24 stycznia 2019 r. w Radomiu sprawy ze skargi C. Z. na decyzję [...] Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii z dnia [...] września 2018 r. nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej za prowadzenie działalności nadzorowanej w zakresie produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego bez dokonania rejestracji oddala skargę.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi jest decyzja [...]Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii (dalej: "organ odwoławczy", "[...]WLW") z [...]września 2018 r. znak: [...] utrzymująca w mocy decyzję Powiatowego Lekarza Weterynarii w [...] (dalej: "organ I instancji", "PLW") nr [...]z dnia [...]czerwca 2018r., wymierzającą C. Z., prowadzącemu działalność gospodarczą pod firmą: Z. C. - Garbarnia "[...]" z siedzibą w [...] (dalej: "skarżący", "strona"), karę pieniężną w wysokości [...] zł za prowadzenie działalności nadzorowanej w zakresie określonym w art. 23 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1069/2009 z dnia 21 października 2009 r. określającego przepisy sanitarne dotyczące produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego i produktów pochodnych, nieprzeznaczonych do spożycia przez ludzi, i uchylającego rozporządzenie (WE) nr 1774/2002 (rozporządzenie o produktach ubocznych pochodzenia zwierzęcego) (Dz.Urz.UE.L.2009.300.1, z późn. zm.) bez dokonania rejestracji, tj. prowadzenia innej działalności w zakresie ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego poprzez dokonywanie obrotu, dystrybucji i używania skór surowych stanowiących materiał kategorii 3.

U podstaw podjętego w tej sprawie rozstrzygnięcia legły następujące ustalenia.

W związku z powzięciem informacji z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, że na terenie powiatu [...]i miasta [...] zarejestrowana jest przez stronę, od 2007 r., działalność gospodarcza polegająca na wyprawianiu skór, garbowaniu, wyprawianiu i garbowaniu skór futerkowych ([...]), PLW pismem z dnia [...]grudnia 2017 r. znak: [...]- zd.2017, wezwał stronę do przedłożenia, w terminie 7 dni od dnia otrzymania pisma, informacji dotyczących rodzaju deklarowanej działalności gospodarczej w zakresie przetwarzania skór, w szczególności skór surowych - ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego kategorii 3 oraz dokumentacji związanej z ww. działalnością.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00